28 вересня
Завантажити ще

Жадан на врученні німецької премії дорікнув Європі за звинувачення українців у радикалізмі

Жадан на врученні німецької премії дорікнув Європі за звинувачення українців у радикалізмі
Фото: t.me/mkipu

Українському письменнику, перекладачеві і музиканту Сергію Жадану присудили Премію миру німецьких книгарів. Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

- Зазвичай премію присуджують особистості, яка «своєю діяльністю у галузях літератури, науки і мистецтва зробила видатний внесок в утвердження ідеї миру». Призовий фонд складає €25 000, - йдеться у телеграм-каналі міністерства.

Жадан отримав нагородження за свою видатну мистецьку творчість та за гуманну позицію, з якою він, ризикуючи життям, повертається до людей на війні та допомагає їм. Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко привітав Сергія Жадана та зазначив, що це найпрестижніша премія Німеччини у сфері. 

- Дякую за неоціненний внесок в просуванні культури України в світі та представленні її як невід’ємної частини світової культури. Пишаємось та відчуваємо, що такий культурний фронт є непереможним і наша перемога є незворотньою, - написав Ткаченко.

Сергій Жадан подякував всім за привітання на своїй сторінці у Фейсбук. Він назвав великою честю бути дотичним до української літератури та до сьогоднішньої України. Також письменник опублікував свою промову на врученні цьогорічної премії миру. Жадан дорікнув Європі за те, що, говорячи про мир, вона закидає українцям готовність не здаватися як ледь не ознаку мілітаризму та радикалізму.

- Просто річ у тім, на мою думку, що говорячи нині про мир, у контексті цієї кривавої, драматичної, розв’язаної Росією війни, дехто не хоче помічати простого факту: миру без справедливості не буває. … І закидаючи нині українцям готовність не здаватися як ледь не ознаку мілітаризму та радикалізму, частина європейців (мушу зазначити – доволі незначна, а втім) чинить дивовижну річ – намагаючись лишитися в зоні комфорту, вона благополучно виходить поза межі етики. І це вже питання не до українців – це питання до світу, до його готовності (чи не готовності) проковтнути чергове, тотальне, безконтрольне зло на догоду сумнівній меркантильності та фальшивому пацифізму. … Можливо, капітуляція українців допоможе європейцям зекономити на енергоносіях, проте як будуть почуватися самі європейці, усвідомлюючи (а цього не можна буде не усвідомити), що тепло їхніх домівок оплачене зруйнованими долями та будинками людей, які теж хотіли жити в мирній і спокійній країні? - сказав він.

Премію світу німецького книговидавництва в різний час отримували Герман Гессе, Карл Ясперс, Астрід Ліндрен, Сюзан Зонтаг та Маргарет Етвуд. Українського поета і письменника Юрія Андруховича раніше було нагороджено німецькою премією Генріха Гейне.

Фото: t.me/mkipu

Фото: t.me/mkipu

Фото: t.me/mkipu

Фото: t.me/mkipu