26 березня
Завантажити ще

Маск назвав витрати на обслуговування Starlink в Україні: до 20 млн доларів щомісяця

Маск назвав витрати на обслуговування Starlink в Україні: до 20 млн доларів щомісяця
Фото: facebook.com/elonreevesmusk

Компанія SpaceX втрачає до $20 млн на місяць на обслуговуванні інтернет-терміналів Starlink в Україні, але не відмовлятиметься від надання послуг. Про це повідомив голова компанії Ілон Маск у Twitter у середу, 19 жовтня.

- SpaceX втрачає близько $20 млн на місяць на неоплачувані послуги та витрати, пов'язані з підвищеними заходами безпеки для кібервоєнного захисту, але ми продовжимо робити це (зітхає), - написав Маск у коментарі до твіту одного з блогерів. Той написав, що SpaceX досі нічого не отримує за надання інтернету через мережу Starlink в Україні.

За словами Ілона Маска, роботу 11 тисяч із 25 тисяч терміналів оплачують деякі країни, організації та приватні особи. Але жодних грошей від Міноборони США не надходить.

14 жовтня Маск заявив, що вирішив відмовитися від фінансування Starlink в Україні. За його словами, компанія не може фінансувати існуючу систему нескінченно, і відправити ще кілька тисяч терміналів, які використовують дані до 100 разів більше, ніж звичайні домогосподарства, буде "нерозумно". Також SpaceX надіслав листа до Пентагону із пропозицією фінансувати щомісяця послуги Starlink в Україні. Вже наступного дня Маск передумав.