Завантажити ще

Ілон Маск: Росія може "вбити" супутниковий зв'язок Starlink в Україні

Ілон Маск: Росія може
Фото: Робін Бек/Пул через REUTERS

Засновник SpaceX Ілон Маск заявив, що Росія може "вбити" єдину систему зв'язку Starlink, яка працює на українському фронті. Про це він написав уTwitter.

- Велика різниця між зв'язком світу та зв'язком фронту. Starlink - єдина система зв'язку, яка все ще працює на фронті - решта мертвих. Росія активно намагається вбити Starlink. Для захисту SpaceX надіслала величезні ресурси на оборону. Але навіть у цьому випадку Starlink все ще може померти, – написав Маск.

Також Маск поскаржився, що супутниковий зв'язок Starlink в Україні коштує компанії 20 млн доларів за один місяць. За його словами, крім обслуговування самих терміналів доводиться створювати, запускати, обслуговувати та поповнювати супутники та наземні станції, а також платити операторам зв'язку за доступ до Інтернету через шлюзи. Крім того, компанії доводилося захищатися від кібератак і глушіння, що стає дедалі складнішим, додав він.

Раніше компанія SpaceX звернулася до Пентагону із закликом фінансувати щомісяця послуги Starlink в Україні. У листі компанія заявила про те, що не може "надалі дарувати термінали Україні або фінансувати існуючі термінали протягом невизначеного періоду часу". Сам Ілон Маск також підтвердив інформацію, що він більше не планує безкоштовно фінансувати послуги Starlink для України.