Завантажити ще

Українців попередили про тривалі повітряні тривоги через іранські дрони

Українців попередили про тривалі повітряні тривоги через іранські дрони
Фото: Culturemeter.od.ua

Росіяни стали частіше атакувати Україну іранськими дронами-камікадзе. У зв'язку з цим повітряні тривоги в областях можуть тривати тривалий час. Про це повідомив представник командування Повітряних сил Юрій Гнат в ефірі всеукраїнського телемарафону.

- Чому так довго тривоги? Відразу поясню це мешканцям західних областей та інших. Тому що швидкість дрону не висока 120-150 км на годину. І він довго летить та може коригувати маршрут. Таким чином тривога буде дещо довшою, – пояснив Ігнат.

Російські війська застосовують іранські дрони-камікадзе "Шахид-136" для атаки низки українських регіонів. Лише за останню добу українськими силами було збито 10 ворожих безпілотників.

Вперше противник застосував іранські дрони на початку вересня - дрони-камікадзе були випущені по Миколаївській, Одеській та Дніпропетровській областям. Внаслідок цього у постраждалих містах були жертви серед населення. Тоді МЗС України викликало на "килим" посла Ірану в Україні. Дипломата позбавили акредитації у нашій країні, а кількість співробітників посольства Ірану в Україні значно скоротили.

Тим часом в Ірані продовжують стверджувати, що не постачають дрони Росії і продовжують дотримуватися нейтралітету у війні Росії проти України. Також МЗС країни порадило Україні "уникати впливу третіх країн, які прагнуть зруйнувати відносини між двома країнами".