3 червня
Завантажити ще

Блекаут та телефон: 6 порад, як зберегти заряд у батареї та вибрати повербанк

Блекаут та телефон: 6 порад, як зберегти заряд у батареї та вибрати повербанк
Фото: orthodoxianewsagency.gr

Жити без електрики ми, схоже, розучилися, але реальність така, що доведеться на якийсь час згадати про свічки, скіпки і кишенькові ліхтарики. А оскільки ми не уявляємо свого життя і без гаджетів, варто подумати, як зберегти їхній заряд на максимально довгий термін в умовах відсутності електрики.

Як не сумно, але мобільні телефони під час блекауту повинні виконувати функції лише телефонів, а не ігрових консолей та телевізорів. Залишимо розваги на потім, коли увімкнуть світло. Поки що головне завдання – зберегти зв'язок із зовнішнім світом. Як продовжити життя гаджетам без електрики – поради майстрів та спеціалістів з ремонту мобільних пристроїв зібрала «КП в Україні».

Як правильно заряджати гаджети, доки електрика є?

Здається, всі це і так знають, але не зайвим буде повторити:

 • ставимо на зарядку, коли батарея показує 20%, а не повний нуль, заряджаємо до 80%;
 • хочете 100% - заряджайте, але тоді батарея сідатиме трохи швидше;
 • не користуєтеся телефоном – відключіть та вийміть батарею взагалі, якщо дозволяє модель;
 • смартфон, що нагрівся чи змерз, не заряджаємо, чекаємо, поки прийме температуру навколишнього середовища;
 • на ніч ставити заряджатися можна, але якщо у вас не дешева зарядка, яка нагрівається вже в руках.

Звідки можна ще підзарядити девайс?
 • Поки є світло, збігайте в магазин і купіть хороший повербанк. А ми розповімо, який краще вибрати.
 • Якщо є автомобіль, придбайте перехідник для зарядки від прикурювача в салоні.
 • Перевірте кабель USB – він повинен передавати заряд із будь-якого USB-порта, наприклад, у ноутбуці.
 • Купуйте запасну батарею для вашого телефона (якщо є можливість і батарея, яка виймається), зарядіть і покладіть в сухе прохолодне місце. Це ваш запасний варіант, якщо не залишиться більше жодних шансів нормально зарядити телефон.
 • Такі чудо-прилади, як зарядники на сонячних батареях, динамо-машинки, зарядники-«жабки» тощо, можна використовувати, але для цього їх треба заздалегідь придбати та випробувати. Чи вистачить сонця в листопаді, щоб запрацювали сонячні батареї акумулятора? Чи зможете ви дістати батарею з телефону, щоб зарядити її на «жабі»? Відповісти на ці питання краще до настання блекауту, а не під час нього.

Отже, який зарядник вибрати?

Ось тут дуже знадобився б курс фізики за 8-й клас, але оскільки багато хто з нас геть-чисто забули, що таке потужність, ємність і напруга, спробуємо пояснити на пальцях, як вибрати хороший зарядний пристрій.

Беремо повербанк і крутимо в руках, шукаємо крупно написані цифри – від 10 000 до 20 000. Все, що нижче за ці показники – нас не цікавить, вище – можна. Це номінальна ємність зарядника. Цифрі особливо не віримо, бо під час роботи вона трохи втрачає у ККД, реально там буде 17 000-18 000 (міліампер за годину, якщо комусь цікаво). Втім, це також особливо нам, споживачам, не потрібно.

Далі: беремо шнур (правильно називається зарядний кабель) і підключаємо зарядник до самого себе. Один кінець – у USB-порт, інший – у порт зарядки самого повербанку. Якісний акумулятор ніяк не відреагує на такий кругообіг заряду в природі. Дешевий і поганий почне заряджати сам себе, точніше вбивати свою батарею. Відкладаємо пристрій, що самозаряджається, купуємо байдужий до таких експериментів прилад.

Крутимо знову зарядник в руках, дивимося – скільки виходів у нього є. Тобто, скільки приладів одночасно можуть від нього заряджатися. Два-три? Нормально, беремо! Один? Ну і навіщо нам таке, якщо у нас, крім телефону, ще планшет, фітнес-браслет та електронна сигарета?

Якої фірми краще купувати? Та будь-якої. Справа ж не в логотипі, а в можливостях пристрою. Звичайно, не варто думати, що в кіоску біля вокзалу вам продадуть оригінальне зарядне фірми Xiaomi або Kingston, а ось у спеціалізованих магазинах або на сайтах шансів купити фірмовий пристрій більше.

Як заощаджувати заряд батареї?

Напевно, ви не раз чули: всі зайві програми та функції, якими ви користуєтеся час від часу, «їдять» батарею. Вимикайте сміливо банкінг, геолокацію, функцію NFC, блютуз, вай-фай, мобільний інтернет тощо – все, що витрачає ресурси, у тому числі й акаунти додатків, що не використовуються.

Що ще можна зробити:

 • зменшити час очікування, нехай телефон «спить» довше;
 • зменшити яскравість екрана;
 • включити автоматичне регулювання яскравості;
 • відключити звук та вібровідгук клавіатури;
 • включити адаптивне енергоспоживання;
 • увімкнути темну тему;
 • якщо точно знаєте, що дзвонити ніхто не буде, можна відключити телефон взагалі на якийсь час, увімкнувши режим польоту.

Всі ці функції легко знаходяться в налаштуваннях телефону (на екрані вони позначені зазвичай піктограмою шестерні). Шукайте ключове слово – «енергозбереження» та робіть те, що вам пропонується.

[h5_tt class="orange_h5_title" text="Як підзарядити телефон хоча б трохи?"

В інтернеті можна знайти багато екзотичних способів подарувати батареї пару відсотків заряду без сторонніх пристроїв.

Наприклад, можна витягнути акумулятор (якщо вбудована батарея – метод не працює) і потерти його об джинсову тканину або капронові колготки. З'явиться крапелька статичної напруги, і батарея оживе на хвилинку-другу. Для важливого дзвінка чи смс «У нас все гаразд» вистачить.

Ще один оригінальний спосіб (знову ж для батареї, що виймається), щоб отримати кілька відсотків заряду. На будь-якій батареї зазвичай є 3 контакти (блискучі квадратики на одному з ребер): крайні ліворуч і праворуч відповідають за передачу енергії, а середній - за передачу інформації про стан батареї. Щоб «обдурити» телефон, треба акуратно заклеїти шматочком скотчу середній контакт (сусідні не чіпаємо). Залишків заряду вистачить на один короткий дзвінок. Якщо у вас 4 контакти на батареї, скотчем закриваються 3-й та/або 4-й контакти.

Нагрівати батарею і тим більше стукати по ній не треба - можна з нею розпрощатися.

Застарілі кнопкові телефони сьогодні можуть знайти друге життя. Фото: Діна Вишневський

Застарілі кнопкові телефони сьогодні можуть знайти друге життя. Фото: Діна Вишневський

І ще одна порада навздогін

Купуйте телефон з батареєю, що виймається! Від вашого навороченого гаджета під час блекауту толку мало. А от якщо у вас в руках буде старий добрий «бабушкофон» із кнопками та чорно-білим екраном – взагалі чудово. Поки ви фиркаєте, повідомляємо: батареї цих пристроїв тримають заряд 3-4 дні, а антена ловить сигнал там, де всі «яблука» та інші андроїди сором'язливо показують порожні сітки на своїх екранах.