21 листопада
Завантажити ще

Українські інженери розробили технологію, що дозволяє будувати понад 120 квартир щомісяця

Українські інженери розробили технологію, що дозволяє будувати понад 120 квартир щомісяця

Українські інженерами створили прогресивну технологію швидкісного виробництва та зведення збірних бетонних утеплених будинків Well-being ConTech. Завдяки такій розробці терміни багатоквартирного будівництва скоротяться вдвічі.

Фахівці пояснюють, що короткі строки спорудження та зниження собівартості зумовлені попереднім виробництвом всіх елементів будинку на заводі в ідеальних умовах та їхнім швидким збиранням на будмайданчику. У досконалих за геометрією багатошарових стінах, утеплених мінеральною ватою, вже зроблені всі технологічні отвори та штроби для електрики. Тому житло, зведене за такою технологією, також називають “будинками без перфораторів”, що, безумовно, важливо для людей, які пережили жахіття війни з сиренами та вибухами. Не менш важливо і те, що як мінімум 120 нових квартир українські родини зможуть отримувати щомісяця.

- Новою метрикою відновлення України має стати саме концепція швидкозаселення, – говорить Марк Кестельбойм, CEO підрозділу Well-being ConTech компанії “Будова” та один з авторів концепції прогресивної системи відбудови. – За допомогою нашої технології, в якій поєднується фактор високого ступеня готовності всіх елементів будинку та їх швидкого спорудження, ми зможемо відбудувати країну досить швидко.

Зовнішні стіни такої будівлі утворюють сейсмостійкий бетонний каркас, що підвищить спротив прогресуючому руйнуванню та обваленню, спричиненому вибухами. Вони здатні витримати навантаження, що співвідносяться з землетрусами інтенсивністю до 8 балів.

Ще однією перевагою є те, що зведені за новою технологією будинки дозволять знизити єнерговитрати. В них передбачені утеплена багатошарова зовнішня стіна, теплоощадні інженерні системи, такі як рекуператори, використання альтернативних джерел енергії. Експлуатація житла передбачає використання цифрової системи контролю енерговитрат.

При зведенні збірних будинків за технологією Well-being всі виробничі процеси диджиталізовані, контролюються спеціальним програмним забезпеченням, що унеможливлює корупційну складову, додають розробники.

Перший завод Well-being ConTech вже збудований в Одесі, його потужність - понад 72 000 кв.м житла на рік. Розташування виробництва дозволяє знизити логістичні витрати, наприклад, при майбутньому відновленні Херсона та Миколаєва. Автори заявляють, що готові масштабувати виробництво та будувати заводи у будь-якій точці України протягом 3-6 місяців.

За даними Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, через бомбардування росіянами українських міст понад 800 000 українців залишились без домівок, на цей час зруйновано понад 45 млн кв.м житла.