Завантажити ще

У «паспорті» підривника Кримського мосту роспропаганда використала фото американського коміка

У «паспорті» підривника Кримського мосту роспропаганда використала фото американського коміка

Росіяни створили у фоторедакторі "паспорт українця" з ім'ям Семен Хайденко, щоб переконати громадськість, що за вибухом на Кримському мосту стоїть Україна. Але й тут прорахувалися: на знімку впізнали реальну людину - американського коміка Сема Гайда. Про це пишуть "Букви".

Раніше роспропаганда заявила, що встановила особу чоловіка, який вчинив "теракт" на Кримському мості. Ним, за їхніми словами, виявився українець. Цю "новину" проілюстрували навіть знімком паспорта. Як з'ясувалося, фото паспорта "терориста" насправді виявилося опрацьованою за допомогою фоторедакторів картинкою, що ілюструє зразок паспорта громадянина України (ID-карту) з Вікіпедії. Автори фейку змінили лише ім'я, фото та стать, а решта реквізитів документа залишилися такими ж, як у Вікіпедії. Також за допомогою фоторедактора додали нібито плями крові чи ушкодження "внаслідок теракту".

Як виявилось, "Семен Гайденко", якого в РФ призначили винним у підриві мосту, насправді Сем Гайд. Це досить відомий комік і водночас інтернет-мем, добре відомий на Заході.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Букви/Bykvu (@bykvu)