Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
20 квiтня
Завантажити ще

Відключення світла: як працюватимуть поліклініки, магазини та океанаріум

Відключення світла: як працюватимуть поліклініки, магазини та океанаріум
Фото: Карл Корт/Getty Images​

Жителям Києва доведеться жити у новій реальності. Якщо раніше відключення електрики у столиці розцінювалося як НП, то зараз це може стати повсякденністю. Люди розгублено вивчають графік віялових відключень на сайті ДТЕК і намагаються перепланувати свої справи на «світлий» час.

Тим часом від електрики залежать не лише наші побутові прилади та гаджети. Це і торгівля, і медицина, і багато чого іншого.

До операційних та реанімації підключені генератори

Як вплинуть віялові відключення на роботу медустанов, важко сказати. У Департаменті охорони здоров'я Київської міськдержадміністрації «КП в Україні» повідомили, що поки що нічого не змінюється.

- Швидка допомога працює у звичайному режимі, госпіталізації проводяться, планові операції також, - кажуть у прес-службі департаменту. - Поки що у нас до киян лише одне прохання – у дні підвищеної небезпеки ракетних ударів по можливості обмежити планові візити до амбулаторно-поліклінічних установ, тому що при повітряній тривозі будь-які не екстрені маніпуляції припиняються, а персонал і пацієнти мають пройти в укриття.

Тим часом опинитися в поліклініці в момент відключення електрики теж не найбільший успіх.

- Розпоряджень на такий випадок ми ще не отримували, але очевидно, що працювати з комп'ютерами та апаратурою не зможемо, - каже директор столичного Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Подільського району Надія Білічук. – Але в будь-якому випадку буде відкрито черговий кабінет, і, якщо людині буде потрібна термінова консультація лікаря, вона її отримає.

Всі комунальні лікарні в Києві оснащені генераторами, але відключення світла, якщо відбуватимуться, безумовно, позначаться на режимі роботи.

- Генератор підключений лише до реанімаційного блоку та операційної, - сказали у лікарні №17. - Дуже сподіваємося, що графік відключень буде точним, щоб ми могли планувати інші процедури.

У Центрі трансплантації при Київській обласній лікарні також сподіваються на генератор.

– Якщо пацієнти у момент відключення будуть на гемодіалізі, вони не постраждають, – запевнив завідувач центру Михайло Загрійчук.

М'ясо перевозитимуть

Немає світла – немає шопінгу. Походи магазинами теж доведеться звіряти з графіком. Деякі кияни вже хвилюються, що у супермаркетах через відключення можуть бути зіпсовані продукти.

- У разі потреби ми теж можемо замовити генератор, і його привезуть, але 2 – 4 години наші холодильники витримають, – каже адміністратор одного з маркетів мережі АТБ. – Полиці з продукцією закриваються шторками, які тримають холод.

Складніше доведеться невеликим м'ясним лавкам, але й тут не втрачають оптимізму.

– Генераторів немає, але є рефрижератори. Ось учора у нас на Оболоні вимкнули світло, то ми викликали машину і перевезли все м'ясо та напівфабрикати до магазину, де була електрика. А вранці нам доставили зі складу все свіженьке. Приходьте! - заманювала мене як покупця продавчиня магазину мережі М'ясноff.

Найпростіше торговцям на базарі, хоч і тут є проблеми навіть для невеликих лотків.

- У нас у наметі є лампочка. Минулої осені і взимку торгували до сьомої-восьмої вечора, а зараз боїмося, що розраховувати доведеться тільки на світловий день, виручка буде меншою, – поскаржилася продавчиня на ринку «Виноградар».

Рибок шкода…

Любителі прогулянок серед квіткової краси хвилюються за збереження екзотів у теплицях ботсадів.

- Звичайно, ми залежимо від електрики, як і решта, але теплиці ми обігріваємо котлами, в які завантажуємо пелети. І ось із цим паливом у нас величезна проблема, оскільки воно сильно зросло в ціні, і коштів, які виділяє Національна академія наук, катастрофічно не вистачає. Ось зараз проситимемо допомоги, публікуватимемо рахунок, на який можна буде надсилати гроші. А іншого виходу не бачимо. Якщо зима прийде морозна, наша колекція тропічних та субтропічних рослин реально опиниться під загрозою, – поділився з «КП в Україні» Микола Гапоненко – заступник директора на науковій роботі Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка.

Поцікавились ми і долею теплолюбних тварин у Київському зоопарку. Але директор звіринця – ось секретна організація! – попросив офіційний запит. Щоправда, бадьорий голос Кирила Трантіна вселяв надію, що зміям та хамелеонам замерзнути не дадуть.

А ось із співробітником океанаріуму «Морська казка», що на Лівому березі столиці, розмова вийшла сумною.

- І замерзнути можуть наші вихованці, і навіть померти, якщо не буде електрики, - сказав чоловік, який підняв слухавку. - У нас є генератор, але він старенький, і не знаємо скільки протримається.

Виявляється, деяким рибкам і черепахам достатньо пробути в холодній воді від однієї до півтори години, щоб назавжди заснути.