18 травня
Завантажити ще

Магнітні бурі у жовтні – готуємось зустріти наприкінці місяця

Магнітні бурі у жовтні – готуємось зустріти наприкінці місяця
Фото: Зображення Piro з Pixabay

Другий місяць осені очікується спокійним – після тривалого спалаху на Сонці, який триватиме до 5 жовтня, геомагнітні збурення очікуються 29-го та 30-го числа. За попередніми прогнозами, вони будуть не надто сильними – до трьох балів.

Негативний вплив геомагнітних збурень: від дратівливості до інфарктів

Хоч часті, хоч рідкісні, але магнітні бурі додають роботи медикам – кардіологам, неврологам, лікарям швидкої допомоги, у яких збільшується кількість викликів. До негативної дії магнітних коливань особливо схильні:

  • гіпертоніки та гіпотоніки;
  • пацієнти з вегетосудинною дистонією;
  • люди похилого віку;
  • пацієнти із хронічними захворюваннями опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, органів дихання.

У таких людей геомагнітні збурення можуть викликати мігрені, перепади артеріального тиску, суглобові та м'язові болі, перебої в роботі серця, безсоння, розсіяність, занепад сил, стрибки настрою, тривогу та дратівливість, спалахи агресії. Зростає кількість інсультів та інфарктів, нападів стенокардії, гіпертонічних кризів.

Як підготувати організм до магнітної бурі

Метеопатам і тим, хто має серйозні хронічні захворювання, краще підготуватися до сплесків сонячної активності заздалегідь, щоб згладити негативний вплив магнітних бур на організм. Для цього рекомендовано за кілька днів до них відмовитись від алкоголю, непомірного куріння, кави, жирної, гострої, копченої їжі. Замінити їх трав'яними чаями, прогулянками, гімнастикою, медитаціями, масажем. Рекомендовані будь-які водні процедури: контрастний душ уранці, тепла ванна увечері.

Важливо добре висипатися, лягаючи до 23-ї години, не допускати ані фізичних, ані розумових навантажень, стресових ситуацій, конфліктів і з'ясування стосунків, негативних думок. У ці дні потрібно пити більше води, у раціоні зробити акцент на овочах і рибі, фруктах і крупах і намагатися не переїдати.

І пам'ятати три речі: зайва підозріливість здатна посилити негативні симптоми, свої хронічні захворювання слід невпинно контролювати, і тоді жовтень буде спокійним і позитивним місяцем.