Завантажити ще

У Британії представили нову монету із зображенням короля Чарльза III

У Британії представили нову монету із зображенням короля Чарльза III
Фото: twitter.com/RoyalMintUK

Монетний двір Великобританії представив першу монету із зображенням короля Чарльза III. Монетний потрет нового монарха опублікувала пресслужба королівського монетного двору у Twitter.

- Ми з гордістю представляємо перший офіційний монетний портрет короля Чарльза III, розроблений Мартіном Дженнінгсом з FRSS і особисто схвалений Його Величністю. Перші монети з об'ємним портретом є частиною меморіальної колекції Її покійноїВеличності королеви Єлизавети II, - зазначив монетний двір Британії.

На монетах Чарльз III дивиться вліво - згідно з багатовіковою традицією, за якою профілі нових монархів звернені не у той же бік, що їх попередники (Єлизавета II була зображена профілем вправо). При цьому Чарльз III представлений на монетах без корони - так само, як і попередні королі (Єлизавета II зображувалася на грошах у короні).

Перші монети номіналом 50 пенсів надійдуть в обіг вже в грудні цього року. Вони будуть в обігу разом зі старими, випущеними під час правління Єлизавети II.

Глава Королівського монетного двору Енн Джессоп каже, що в середньому монети залишаються в обігу близько 20 років, тому на британських грошах ще багато років можна буде бачити як Чарльза ІІІ, так і Єлизавету ІІ.

10 вересня в Лондоні Чарльза офіційно оголосила новим королем Сполученого Королівства Рада престолонаслідування. Відповідну прокламацію підписали у порядку черговості наступний спадкоємець престолу принц Вільям, королева-консорт Камілла, голова Ради, прем'єр-міністр Британії Ліз Трасс та архієпископ Кентерберійський.