27 листопада
Завантажити ще

Львівські медики врятували 11-річного харків'янина, який потрапив під касетний обстріл

Львівські медики врятували 11-річного харків'янина, який потрапив під касетний обстріл
Фото: facebook.com/1tmolviv

Львівські медики разом із британсько-американськими колегами врятували 11-річного Артема з Харкова. Дитина потрапила під касетний обстріл у рідному місті, коли грав у футбол. Він отримав тяжкі травми та впав у кому, повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова.

- Хлопчик грав у футбол, коли його подвір'я обстріляли касетними бомбами. Обстріл почався раптово, без повідомлень про тривогу. Артем не встиг сховатися. Як наслідок – відкрита мінно-вибухова травма грудної та черевної порожнини, пошкодження внутрішніх органів (легень, діафрагми та печінки) з інфекційним ускладненням, – розповіли медики.

Протягом трьох діб лікарі виборювали його життя, поки хлопець перебував у комі. Коли його стан покращився – евакуювали до Львова. Українські лікарі разом із британсько-американськими  колегами виконали низку високотехнологічних втручань. Вони відновили цілісність грудної клітки та правої легені, печінки та інших органів черевної порожнини. Артем переніс 8 операцій.

Наразі реабілітологи допомагають хлопцеві відновити функціональність правої руки та покращити ходьбу. Він уже може самостійно одягатись, вмиватися, гуляти на вулиці і навіть знову грає у футбол. Мама хлопчика дуже радіє його успіхам та пишається стійким характером сина. Жінка дуже вдячна медикам і каже, що відколи Артем потрапив до лікарні, вирішила, що лікуватиме сина тільки в Україні. І з того часу жодного разу не пошкодувала про своє рішення.