27 листопада
Завантажити ще

Генштаб про мобілізацію в РФ: забирають навіть інвалідів, форми всім не вистачає

Генштаб про мобілізацію в РФ: забирають навіть інвалідів, форми всім не вистачає
Фото: facebook.com/DefenceIntelligenceofUkraine

У Російській Федерації та на тимчасово окупованих територіях України ворог продовжує заходи щодо "часткової" мобілізації. Відомі випадки призову людей з інвалідністю, онкохворих чи багатодітних батьків. Про це повідомляє Facebook-сторінка Генерального штабу ЗСУ.

У штабі зазначили, що мобілізації в Росії підлягають усі чоловіки певної вікової категорії, незважаючи на відсутність досвіду проходження військової служби у минулому та бойового досвіду. При цьому практично нерідко мобілізують всіх поспіль.

- Непоодинокі випадки мобілізації осіб з інвалідністю, онкохворих, багатодітних батьків та осіб віком від шістдесяти років. В окремих регіонах населення намагається чинити опір такій примусовій мобілізації, - пише Генштаб.

Через неготовність реалізації заходів мобілізації в Білгородській та Ростовській областях новоприбулі змушені власним коштом купувати зимову форму одягу та засоби захисту. Також зберігається тенденція ухилення від мобілізації.

- Так, на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим чоловіки, щоб уникнути мобілізації, намагаються відкупитися хабарем, виїхати за кордон Російської Федерації, працевлаштуватися на підприємство критичної інфраструктури або вчинити дрібний злочин, - додає Генштаб.

В анексованому Криму росіяни вже мобілізували близько 60 тисяч чоловіків. Мобілізованих доставляють на полігони у селищах Перевальне, Козача Бухта, місті Севастополі. Крім цього, у тимчасово окупованому Криму фіксують випадки, коли повістки видають людям з інвалідністю та онкохворим. Також масово мобілізують мешканців сіл, повістки виписують на блокпостах.