Завантажити ще

Віспу мавп знайшли у четвертого пацієнта в Україні

Віспу мавп знайшли у четвертого пацієнта в Україні
Фото: REUTERS

В Україні зареєстрували четвертий випадок зараження віспою мавп. Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін у ефірі національного телемарафону. За його словами, всі ці випадки не пов'язані між собою.

- Учора ми підтвердили ще один і сумарно вже є чотири випадки в Україні саме мавпової віспи, які підтверджені лабораторно. В черговий раз ми оцінюємо ризик поширення як низький і, по суті, вірус мавпячої віспи не має такого епідемічного потенціалу, як, наприклад, коронавірусна інфекція, - заявив Кузін.

Перший випадок віспи мавп в Україні зафіксували 5 вересня, решта – з різницею на тиждень. У хворих були підвищена температура і висипи на тілі.

Конкретного лікування для віспи мавп у світі немає, захворювання лікують симптоматично противірусними препаратами. Медики просять дотримуватися рекомендацій щодо профілактики хвороби: мити руки та уникати контактів з людьми, які мають симптоми простудного захворювання.

Мавпа віспа - вірусне захворювання, яке передається людині від тварин. Його симптоми - лихоманка, головний біль і висипання на шкірі, яке починається на обличчі і поширюється на інші частини тіла. За даними ВООЗ, віспа мавп вже циркулює у понад 100 країнах світу. Кількість заражених вже перевищила 50 тисяч осіб, також від недуги померло 16 осіб.

 

Новини по темі: Віспа мавп