Завантажити ще

NASA відмінило третю спробу запуску місії "Артеміда-1" через ураган Іан

NASA відмінило третю спробу запуску місії
Фото: twitter.com/NASAKennedy

Аерокосмічне агентство США (NASA) втретє відмінило запуск випробувального польоту в рамках проекту повернення на Місяць (місія Artemis), через наближення тропічного шторму до Флориди і Куби. Про це повідомляє офіційний сайт агентства.

- Під час зустрічі у понеділок вранці вирішили відмовитися від підготовки до запуску 27 вересня та налаштувати системи для відкату ракети та космічного корабля «Оріон» у будівлю складання транспортних засобів. Причиною скасування запуску став, зокрема, і прогноз метеорологів про те, що в день рейсу тропічний шторм обрушиться на Флориду та Кубу, - розповіли представники агентства.

Наразі дата чергової спроби запуску не повідомляється. Фахівці NASA при цьому кажуть, що чергова відстрочка дасть їм час усунути всі проблеми.

«Artemis» - американська програма дослідження Місяця, очолювана космічним агентством NASA, в якій беруть участь три інші партнерські агенції: Європейське космічне агентство, Японське агентство аерокосмічних досліджень та Канадське космічне агентство

При першій спробі запуску не вдалося охолодити чотири двигуни приблизно до мінус 420 градусів за Фаренгейтом, а двигун 3 показав вищі температури, ніж інші. Друга спроба запуску тестової місії NASA на Місяць Artemis I знову зазнала невдачі. З двигуна в нижній частині ракети почалося виливатися водневе паливо, інженери не змогли усунути проблему та відклали запуск.

Artemis має стати першою місією NASA на Місяць за 53 роки. Якщо тестовий запуск все ж таки пройде успішно, то в 2024 році четверо американських астронавтів повинні здійснити обліт природного супутника Землі, а в 2025 році висадитися на ньому. У планах США будівництво станції та підготовка умов можливої колонізації Місяця у майбутньому.

Новини по темі: Космос НАСА Луна вчені