Завантажити ще

Псевдореферендуми на окупованих територіях: встановили особи понад чотирьох тисяч організаторів

Псевдореферендуми на окупованих територіях: встановили особи понад чотирьох тисяч організаторів
Фото: т.ме/СБУкр

Українські силовики ідентифікували понад чотири тисячі осіб, яких країна-агресор Росія планує залучити до проведення псевдореферендумів на окупованих територіях України. Про це повідомила прес-служба СБУ.

- Серед них - російські силовики, їхні поплічники з утворених окупантами місцевих "МВС" та керівники так званих "територіальних виборчих комісій, - уточнили у відомстві. - Як вдалося встановити, підрозділи Росгвардії та військової поліції з Росії мають забезпечувати "охорону" псевдоголосувань. на "допомогу" направлені колаборанти з окупаційних адміністрацій та приватних охоронних структур, підконтрольних спецслужбам РФ.

Служба безпеки зібрала установчі дані всіх організаторів незаконної діяльності, встановила місця їхнього перебування та маршрути руху, а також задокументувала злочинні дії, наголосили силовики.

Винним загрожує покарання за статтями про колабораційну діяльність (ч.2 ст.28, ч.5 ст. 111-1 КК) та зазіхання на територіальну цілісність та недоторканність України (ч.2 ст.110 КК), додали у відомстві.

Вранці 23 вересня російські окупанти на захоплених територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей повідомили, що розпочали "референдуми" про приєднання до Росії. Голова Луганської ОДА Сергій Гайдай розповів, що на окупованих територіях росіяни ходять будинками українців і під прикриттям так званих "референдумів" шукають чоловіків для мобілізації.