Завантажити ще

В Україні на мавпячу віспу захворіла вже друга людина

В Україні на мавпячу віспу захворіла вже друга людина
Фото: mariohagen/pixabay

У ще одного українця виявили захворювання на мавпячу віспу. Загалом діагноз офіційно підтверджено у двох осіб. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

- 19 вересня в Україні було зареєстровано другий випадок віспи мавп. Наразі пацієнта госпіталізовано з наступними симптомами: підвищена температура, висип на обличчі, у порожнині рота, на руках, - йдеться у повідомленні.

За словами пацієнта, висип з'явився ще наприкінці серпня, але до лікарні він звернувся кілька днів тому. Медики стверджують, що цей випадок захворювання не пов'язаний із першим.

Тим часом перший в Україні пацієнт із підтвердженою віспою мавп переносить захворювання у легкій формі. До лікарні його госпіталізували, щоб медики змогли спостерігати за перебігом інфекції.

– Тут йдеться про те, як і у випадку з першими інфікованими коронавірусом, що це важливо для лікарів – розуміти, який перебіг має захворювання, симптоматику, методи лікування. Госпіталізувати пацієнта було вирішено саме з цієї причини, - повідомили у МОЗ, передає "Українська правда".

Як зазначили у МОЗ, у липні до України доставили 5 тисяч ПЛР-тестів для діагностики мавпячої віспи, їх розподілили по регіонах. Лікування захворювання українські медики призначають, дотримуючись, затверджених рекомендацій ВООЗ та міжнародних протоколів з діагностики та виявлення відповідного захворювання.

- Враховуючи, що специфічні ліки поки що недоступні для широкого загалу, йдеться у першу чергу про симптоматичне лікування, - зазначаться у повідомленні.

Водночас у МОЗ впевнені, що наразі передумов для широкого поширення вірусу в Україні немає. Відповідно, про вакцинацію поки не йдеться.

ПРО ЩО МОВА?

Віспа мавп вже циркулює у понад 100 країнах світу. Кількість заражених вже перевищила 50 тисяч осіб, від недуги померло 16 людей. В Україні перший випадок захворювання на мавпячу віспу підтвердився 5 вересня. Із симптомів захворювання у пацієнта спостерігається підвищена температура, висип на тілі. Заражений стверджує, що не виїжджав за кордон і не мав контактів з людьми, які захворіли на віспу мавп. У МОЗ припускають, що пацієнта було інфіковано в одному з великих міст країни.