Завантажити ще

Майстриня з Чернігова будує місто нашої перемоги. Із пряників

Майстриня з Чернігова будує місто нашої перемоги. Із пряників
Фото: Особистий архів Олени Зіберт.

Олена Зіберт – незвичайна чернігівська майстриня. Вона створює справжні шедеври із пряників.

Героїчному спротиву України проти російського вторгнення вона присвятила проєкт під назвою «Незламне місто». Це серія солодких будинків, які Олена виготовляє власноруч. Вже зараз у неї повністю готова одна вулиця, а точніше проспект.

Солодка «Перемога»

Олена Зіберт робить уроки для тих, хто теж хоче будувати пряникові будинки. Фото: Особистий архів Олени Зіберт

Олена Зіберт робить уроки для тих, хто теж хоче будувати пряникові будинки. Фото: Особистий архів Олени Зіберт

Назву проспект, виготовлений руками майстрині, має символічну – Перемоги. І взагалі символізму в роботах Олени Зіберт дуже багато, вона уважно ставиться до таких деталей, надає їм особливого значення.

- Проспект Перемоги – назва символічна, і тут кожне слово продумувала так, щоб звучало саме українською. Наприклад, корчма - Відьмацька. Символічним є і номер будинку з українським прапором – 4.5.0. – на мові військових це значить – порядок, все спокійно, - розповідає Олена Зіберт.

Жоден із будинків на проспекті Перемоги не повторюється, всі вони унікальні. І дерева, і вказівники на вулиці також їстівні.

На вказівнику написано «Щастя», «Мрія» і «Воля». І не випадково, бо це саме те, за що зараз Україна воює проти лютого ворога, який бажає позбавити її всього цього.

- Деякі будинки із обпаленими вікнами. У нас в Чернігові є такі, я бачила їх і захотіла відтворити. Але хотіла зробити так, щоб в цьому проєкті було відтворено не тільки те, що відбувається зараз, але і чого ми хочемо досягти, - додає майстриня.

На виготовлення будиночків у Олени пішло 5 днів, за умови того, що час її роботи був обмежений світловим днем, бо тоді були дуже жорсткі умови світломаскування.

Вулиця із пряникового тіста має термін придатності - 6 місяців. А найскладнішим елементом виявилось проведення електрики окремо в кожну з кімнат великого будинку. Там є світло різних кольорів і 8 захованих вимикачів.

«Щастя», «Мрія» і «Воля»: саме за це Україна воює проти лютого ворога. Фото: Особистий архів Олени Зіберт

«Щастя», «Мрія» і «Воля»: саме за це Україна воює проти лютого ворога. Фото: Особистий архів Олени Зіберт

Хоче зробити будинок Тарновського

Є у Олени Зіберт і план на найближче майбутнє. Вона збирається зробити пряникову репродукцію відомої чернігівської бібліотеки для юнацтва, яка серйозно постраждала внаслідок обстрілів рашистів. Ця історична будівля – будинок Василя Тарновського, який побудовано наприкінці ХІХ століття.

- Будинок Тарновського я хочу зробити, бо він знаходиться не дуже далеко від мого дому. І коли його бомбили, відчуття було, що щось зараз до нас прилетіло… вібрація дуже потужна. Мені цікаво відтворити його архітектуру, - каже Олена Зіберт. - Я в рамках проєкту "Україна - Болгарія" робила Асенову фортецю, вона вийшла дуже схожа. А тепер хочу зробити копію української історичної будівлі. Так, це буде не просто. Але я займаюсь пряниковими будинками вже майже 6 років.

Зараз Олена працює над будинком, в якому передня панель буде з панорамними вікнами повністю знімними. Тобто вставлятимуться в спеціальні отвори. І все це також їстівне.

- В мене багато цілей, які я поступово вирішую, і ще одна така - підготувати нові уроки. В мене є учні в 44 країнах, і жовтень – це час, коли я записую уроки з новими знаннями. Так, наприклад, це я придумала фасадну глазур, яка швидко сохне. З продажу уроків я планую частину грошей віддавати на ЗСУ. Наразі мої знання, перераховані в гроші, – це те, чим я можу найбільше допомогти нашій армії, щоб пришвидшити перемогу. Щоб мій чоловік, як і тисячі наших воїнів, швидше повернувся додому. Щоб мої діти і всі українські діти могли спокійно навчатися, не переховуючись під час повітряної тривоги, - каже майстриня.

На сторінці у соціальній мережі Instagram Олена Зіберт публікує свої чарівні пряникові будиночки. У неї багато підписників з різних країн світу, вони читають і репостять її записи, а вона час від часу розповідає про своє життя в Україні. Таким чином кондитери в різних куточках світу дізнаються про те, які події відбуваються у нашій державі.