Завантажити ще

Жителям Кривого Рогу роздають препарати для дезінфекції води у колодязях

Жителям Кривого Рогу роздають препарати для дезінфекції води у колодязях
Фото: 1kr.ua/м/

У Кривому Розі проводять дослідження питної води, щоб визначити її якість після підвищення рівня води у річці Інгулець. Тим часом місцевим жителям видають препарати, щоби продезінфікувати колодязі. Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі всеукраїнського телемарафону.

- Вже проведено 117 досліджень питної води для того, щоб зрозуміти, чи вплинуло збільшення потоку води на якість питної води, та запобігти виникненню інфекцій кишкової групи. Система готова реагувати на виклики, які є. Але треба розуміти, що постійно відбувається перепрофілювання та переформатування закладів охорони здоров'я, що не дає працювати в плановому режимі, - сказав Ляшко.

За його словами, зараз МОЗ відпрацьовує запуск бригад епідпрофілю для проведення дезінфекційних заходів у місцях потенційного підтоплення та не допустити поширення хвороб у цій зоні. Тим часом, голова військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул пояснив, чому в місті вода стала червоною. Він запевнив, що такий колір дає складову залізняку під назвою гематит.

- Усі криворіжці знають, що такий колір дає складова залізняку під назвою гематит. Тому в нашому місті можна побачити і червоних горобців, і червоних собак. А зараз – червону воду, – написав Вілкул у своєму Телеграм-каналі.

Як зазначив голова військової адміністрації, гематит гн становить будь-які загрози для міста та його мешканців.

- Оскільки відсипання гребель ведеться навіть гематитом. Нічого страшного – через кілька днів після промивання вода буде звичайного кольору. Гематит – це неорганічна складова Fe2O3, оксид заліза. І жодних проблем не несе, - наголосив він.

Російські війська завдали ракетного удару по гідротехнічних спорудах на річці Інгулець поблизу Кривого Рогу. Через це у річці піднявся рівень води, внаслідок чого у місті затоплено сотні будинків та дворів.