Завантажити ще

Прогноз погоди в Україні: насуваються грози та похолодання

Прогноз погоди в Україні: насуваються грози та похолодання
Фото: https://pixabay.com/users/mabelamber-1377835/

"До зими йдеться", - мудро пояснили мені синоптичну ситуацію на ринку, хоча я питав, чому так різко подорожчали огірки. По них у країні +20. Але не градусів, а гривень. З температурою саме навпаки – повсюдне зниження.

Відносно тепла погода у суботу, 17 вересня, тримається на півдні та сході країни. Від Харкова – через Дніпро та до Одеси – приблизно +23… +26. Все, що на північ і на захід, - утеплюйтеся. У Кропивницькому та Полтаві ще більш-менш: +19…+21. У бік Києва та ЧерніговаУжгород ) очікуються +15…+17. Суми та Вінниця тримаються осібно зі своїми +16…+18. А ось уже далі на заході України температура стрімко падає до мінімальних на сьогодні +12…+14 – в Івано-Франківську, Тернополі та Хмельницькому. При цьому тут поки що обіцяють не дощі, а сонячну зі мінливою хмарністю погоду. На Донбасі та у Харкові теж без опадів, натомість решту країни накриють грози. Тож якщо ви зібралися за злощасними огірками, беріть парасольки.

Вночі температура на півночі, у центрі та на заході України тяжіє опуститися нижче за десять градусів тепла. Найнижче у Чернігові та Луцьку - до +5… +7. Вітер 7 - 12 м/с. Добре, якщо попутний, а от якщо в обличчя...

Детальний прогноз погоди на 17 вересня

У неділю, 18 вересня, покращень не спостерігається. Навпаки, грозові дощі охоплять всю Україну. На заході продовжується похолодання. Температура повітря найнижче впаде в Івано-Франківську - до +8…+10. Дещо більше у прилеглих до нього регіонах – вище +12 не чекайте. Ближче до Вінниці, Житомира та Києва ситуація виглядає більш оптимістично, тут можна в середньому очікувати від +13 до +16. За річкою Дніпро, а по ньому вниз на південь температура поводиться як огірки (ось причепилися ж), прагнучи переступити +20. У Херсоні та Запоріжжі +25…+27, на Донбасі +26…+28. У Харкові +24…+26. Вважай – літо.

Детальний прогноз погоди на 18 вересня

Народні погодні прикмети на 17 вересня викликають підозру – халтурять наші пращури. Підсовують вже раніше використані поради. Наприклад, ті, де за позою ворона визначали перспективи вітру. Тому озброїмося новими знаннями. Так, якщо на цибулі (25-30 грн поки що стабільно) багато лушпиння - чекати на дуже холодну зиму.

Або ось знову повторення: якщо в лісі мурахи роблять великі купи, то зима буде морозною. Щоправда, минулого разу йшлося про розмір мурашника. Може, мурашки у лісі ще якісь купи роблять, за якими треба спостерігати?

Інша справа – 18 вересня. Любо-дорого вивчати. Записуйте…

«На горобині пожовтіло листя – до короткого бабиного літа та ранньої зими».

"Якщо 18 вересня тепло, то і зима настане тепла".

Але не тільки друїди та народні синоптики помітили істину в навколишньому природному хаосі. Так, 17 вересня 1910-го лондонські лікарі, спостерігаючи за нічним світилом, дійшли висновку: якщо кількість лунатиків продовжить збільшуватися такими ж темпами, то через 40 років кількість божевільних людей перевищить кількість розумних. Однак реальність перевершила найсміливіші прогнози вчених після того, як на телеекрани вийшов серіал: «Слуга народу».

Тепер про культуру: цього ж дня, 17 вересня, але вже 1989 року, у Чернівцях стартував перший фестиваль «Червона рута».

Про приємне. Лише 62 роки стукне Володимиру Сівковичу, колишньому секретареві РНБО, якого звинувачують у зраді батьківщини, - до суду та в'язниці він доживе.

Не знаємо, як складеться майбутнє у наступного нашого іменинника, але поки що голови «Нафтогазу», - Юрій Вітренко відзначить 46 років. Цікаво, що на день народження подарує йому не менш знаменита мати Наталія Вітренко? Напевно, серп та молот.

У неділю, 18 вересня, 47 років зустріне Едуард Приступа на прізвисько Діля - музикант, який працював у "ТНМК", у гурті, який став лауреатом «Червоної руті» 1997 року.