25 червня
Завантажити ще

Прогноз погоди на 16 вересня: повернення спеки до +28

Прогноз погоди на 16 вересня: повернення спеки до +28
Фото: https://pixabay.com/users/pixel2013-2364555/

Дивно: адже людина не дощовий черв'як, але ж щодня цікавиться - чи не йдуть за вікном опади? Підуть. І лише на півдні України 16 вересня – в Одесі, Миколаєві, Херсоні та Запоріжжі – хмарно з проясненням. Втім, синоптики і тут залишили собі момент для маневру, використавши фразу "без істотних опадів". Суттєві опади з блискавками очікуються у Харкові та на Донбасі. В інших містах країни і вдень, і вночі невеликий дощ.

Натомість нічна температура претензій не викликає. Після заходу сонця стовпчик термометра тримається у межах +13… +15, а на півдні до +18.

Вдень також комфортно. На півночі та заході України +17…+19. У центрі, від Вінниці до Полтави, +21…+23. У Харкові та на Донбасі +22… +24. А на півдні практично тропіки: +26…+28.

І повсюдно дме тихий південно-західний вітер 5-10 м/с. А триденна магнітна буря нарешті підходить до свого завершення. Загалом непоганий кінець тижня.

Детальний прогноз погоди на 16 вересня

Карти, як завжди, плутають народні прикмети – не знаєш, чи радіти їм, чи засмучуватися. Так, гроза у цей день обіцяє теплу осінь. Ставимо лайк. Але тепла погода обіцяє пізнє настання і зими, і весни. Тут і лайк, і дізлайк. Треба пофіксити народну мудрість і дійти до якогось спільного знаменника.

Обійшли стороною 16 вересня і наші брати менші. Немає синоптичних методик типу: якщо павук почав їсти муху із дупи – наближається врожай сморчків. На жаль.

Історичні події теж змусили замислитися: спочатку 1651 року в Білій Церкві спалахнуло повстання козаків, невдоволених умовами перемир'я з Річчю Посполитою. А через п'ять років того ж дня гетьман Іван Виговський підписав з Польщею Гадяцький договір. Але розбірки між країнами все одно тривали. Там ще й московське царство під ногами плуталося. Натомість зараз, через чотириста років, з'ясувалося, хто нам друг, а хто ворог.

Завдяки цьому визволенню від «руського миру» можна не згадувати, що 16 вересня 78 років стукне коміку Євгену Петросяну. У нас і своїх іменинників вистачає. Нічим не гірше. Так, 42 роки відзначить одесит, народний депутат України Олексій Гончаренко. З себе він «руський мир» разом із членством у Партії регіонів видавив по краплині  або ж і вагомішими порціями.

Також 16 вересня виповнюється 57 років ведучій новин «ТСН», володарці восьми статуеток професійної премії «Телетріумф» Аллі Мазур.