Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
14 квiтня
Завантажити ще

Як діти допомагають ЗСУ: печуть кекси, ліплять чашки, дають концерти та створюють стікерпаки

Як діти допомагають ЗСУ: печуть кекси, ліплять чашки, дають концерти та створюють стікерпаки
Фото: facebook.com/yaposhkaonline

Все для фронту, все для перемоги... Особистим прикладом українці продемонстрували, що таке згуртована нація. ЗСУ допомагають усі, зокрема й діти. Сьогодні ми розповімо лише про деяких з них – але таких набагато більше.

Грою на флейті зібрала понад 120 тисяч гривень

Шестирічна дніпрянка Соломія Реут грає на Європейській площі у Дніпрі на флейті, щоб зібрати гроші на амуніцію для захисників та захисниць України. Іноді її можна побачити граючою у компанії з іншими дітками-музикантами.

Вже перший виступ приніс їй майже п'ять тисяч гривень. У репертуарі Соломійки актуальні нині пісні для українців, наприклад, пісня гурту Kalush – Stefania чи пісня-символ героїчного опору України «Ой у лузі червона калина».

За увесь час Соломія разом зі своєю родиною зібрала на потреби ЗСУ понад 120 тисяч гривень. Гроші пішли на ремонт пошкодженої техніки та придбання бронежилетів.

Продає малюнки на онлайн-платформі

Софія Черненко. Фото: Світлана Вовк,

Софія Черненко. Фото: Світлана Вовк, "Суспільне" Миколаїв

Семирічна Софія Черненко із міста Миколаїв зібрала понад тисячу доларів для Збройних сил України, продаючи свої малюнки. Їхні сюжети навіяні війною, вони іноді сумні, іноді веселі. Так, наприклад, на одному з малюнків – бойові гуси, які підбили російський літак.

У перший же день повномасштабної війни дівчинка разом із мамою виїхала з Миколаєва. Тоді дитина дуже засмутилася через скасування уроку малювання. І їй так їх не вистачало, що першого ж дня, коли вона опинилася у відносній безпеці, одразу взялася за олівці.

Мама дівчинки опублікувала малюнки у соцмережах, їх помітила художник-ілюстратор Ірина Шу й запропонувала спільними зусиллями створити тематичний стікерпак. Кошти від його продажу пішли на потреби ЗСУ. Малюнки продаються на одній із онлайн-платформ у Казахстані та через спільноту The Peace Dragon у США. Після чого виручені кошти передаються на криптогаманець ЗСУ.

Бойові гуси збили літак ворога. Фото: Світлана Вовк,

Бойові гуси збили літак ворога. Фото: Світлана Вовк, "Суспільне" Миколаїв

Робить гончарні вироби

Другокласниця Аліса Роман із Кривого Рогу своїми руками робить гончарні вироби, після чого продає їх та виручені кошти спрямовує на підтримку ЗСУ.

Незважаючи на юний вік – 8 років, Аліса вже два роки займається гончарством. І досягла певного рівня майстерності. Вона робить яскраві статуетки, підставки… Ціна на вироби дівчинки символічна – лише 50 гривень. Можна заплатити і більше – це за бажанням. Найбільша сума, яку їй вдавалося виручити від продажу одного виробу, – 500 гривень.

Ідею збирати гроші на потреби армії дівчинці підкинули батьки. Маленька Аліса хотіла Apple Pencil і 3D-ручку. Але мама та тато дівчинки запропонували їй попрацювати на користь ЗСУ. А бажані гаджети пообіцяли придбати згодом.

Подивитися на роботи Аліси можна ось тут. Там є і казкові тварини, і оригінальні філіжанки з підставками, і гарні блюдця. Її глиняні вироби продавалися не лише в Україні, але й у Франції.

Аліса Роман продає вироби із глини. Фото: instagram.com/alisaroman29

Аліса Роман продає вироби із глини. Фото: instagram.com/alisaroman29

У 5 років пече кекси

Ще одна юна волонтерка – Єва Грущинська з міста Пустомити у Львівській області – разом із бабусею Любою печуть і продають кекси, а гроші передають на потреби ЗСУ. У такий спосіб дівчинці вдалося назбирати вже кілька тисяч гривень.

Єві лише 5 років, але вона вже знає, ким хоче стати у майбутньому – спеціалістом з робототехніки. Але для цього їй потрібно спочатку підрости. А поки що вона робить все, що в її силах, щоб настала така важлива для України перемога і війна нарешті закінчилася.

Єва Грущинська – майбутній робототехнік, а поки що пече кекси. Фото: suspilne.media

Єва Грущинська – майбутній робототехнік, а поки що пече кекси. Фото: suspilne.media

Великі таланти також допомагають

Є серед маленьких волонтерів і зіркові діти. Наприклад, 11-річна чемпіонка світу з шашок Валерія Єжова. Вона збирала гроші на потреби ЗСУ, граючи в шашки з усіма охочими. А 19 серпня стала учасницею благодійного турніру, де грала з киянами, і за кожну поразку, яку вона завдавала суперникам, ті мали зробити благодійний внесок. У результаті дівчинці вдалося назбирати на потреби ЗСУ 84 тисячі гривень!

Валерія Єжова, граючи у шахи, зібрала для ЗСУ 84 тисячі гривень. Фото: facebook.com/serhiyprytula

Валерія Єжова, граючи у шахи, зібрала для ЗСУ 84 тисячі гривень. Фото: facebook.com/serhiyprytula

14-річний артист Артем Фесько, який виграв на шоу «Україна має талант», через війну залишив рідну домівку. Але він продовжив підтримувати українців та ЗСУ. Нині він у Польщі і там спрямував свій талант на те, щоб закликати світ надавати Україні допомогу у цій кровопролитній боротьбі з ворогом.

Артем виступав на благодійних концертах. Йому вдалося зібрати два з половиною мільйони злотих та півмільйона доларів. Хлопчик наразі перебуває у Варшаві, навчається у школі в режимі онлайн, планує й надалі виступати та заробляти гроші для ЗСУ, щоб якнайшвидше отримати можливість повернутися додому та жити тут, не боячись чергової повітряної тривоги та подальшого обстрілу.

Артем Фесько продовжує збирати гроші на благодійних концертах. Фото: facebook.com/diy.vov

Артем Фесько продовжує збирати гроші на благодійних концертах. Фото: facebook.com/diy.vov