Завантажити ще

У ВООЗ прогнозують зростання захворюваності на COVID-19 та поліомієліт в Україні

У ВООЗ прогнозують зростання захворюваності на COVID-19 та поліомієліт в Україні
Фото: facebook.com/DrTedros.Official

Всесвітня організація охорони здоров'я прогнозує, що зростання захворюваності на COVID-19 в Україні може досягти піку в жовтні 2022 року. Про це заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреєс на конференції Європейського регіонального комітету у Тель-Авіві, повідомляє Reuters.

– Зараз ми спостерігаємо збільшення випадків COVID-19 в Україні. "Ми прогнозуємо, що передача вірусу може досягти піку на початку жовтня і лікарні можуть бути майже заповнені", - сказав Гебреєсус.

Глава ВООЗ прогнозує дефіцит кисню для пацієнтів, оскільки основні джерела постачання знаходяться на окупованих територіях. За його словами, кисень необхідний пацієнтам із COVID-19 та іншими критичними захворюваннями, спричиненими ускладненнями вагітності, пологів, сепсисом, травмами тощо.

Тедрос Гебреєс також сказав, що війна може посилити поширення поліомієліту в Україні. Через низькі показники вакцинації та переміщення людей через війну захворюваність може різко підскочити, зазначив він.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну дуже вплинуло на охорону здоров'я, кажуть у ВООЗ. Організація підтвердила понад 500 атак на медичну інфраструктуру, що спричинило щонайменше 100 смертей.