Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Федоров: Росіяни відмовилися від псевдореферендуму 11 вересня у Мелітополі

Федоров: Росіяни відмовилися від псевдореферендуму 11 вересня у Мелітополі
Фото: t.me/UkraineMediaCenterKyiv

Міський голова захопленого російськими військами Мелітополя Іван Федоров розповів, що окупанти побачили, що менше 10% населення міста згодні брати участь у їхньому псевдореферендумі. А тому його проведення перенесено на кілька місяців. Про це Федоров розповів під час брифінгу у Медіа Центрі Україна-Укрінформ.

- Весь світ чув, що 11 вересня у "єдиний день голосування" росіяни проводитимуть фейковий референдум на території Запорізької, Херсонської, Луганської та Донецької областей. Це не вдалось. Референдуму не буде, – сказав Федоров.

Він нагадав, що російські окупанти намагалися провести його наприкінці серпня. Для цього було організовано поквартирне опитування, щоб зрозуміти, яка підтримка Російської Федерації з боку цивільного населення. Вони чітко побачили, що менше 10%, які взагалі погодилися брати участь у цьому фейковому опитуванні, готові підтримати їх.

При цьому Федоров розповів, що ворожа армія не готова вийти із тимчасово окупованого Мелітополя, оскільки вважає його важливим логістичним центром. Тож захищатиме його до останнього.

- Мелітополь окупанти обрали як одне із ключових міст. Причин дещо: насамперед – Мелітополь історично є логістичним вузлом півдня України. Через місто проходять дві траси державного значення, велика залізнична розв'язка. Деокупація Мелітополя – ключ до деокупації всього півдня України. Без деокупації Мелітополя це неможливо. Для росіян буде несподіванкою, коли наші ЗСУ підійдуть до Мелітополя і наші сили опору почнуть випалювати їх зсередини. Але тікати з нього вони не готові. Вони вважають Мелітополь для себе принциповим логістичним центром, який захищатимуть, – сказав Федоров.

Мер також додав, що загалом у Мелітополі та районі базуються тисячі одиниць техніки, десятки тисяч солдатів. Їх концентрацію збільшено також у Василівському районі та Приморську.

Щодо колаборантів, то в Мелітополі силовими структурами за заявами української влади порушено понад 15 кримінальних справ проти колаборантів, їм вручено підозри (заочно). У ході досудового розслідування було зроблено санкції щодо накладення арешту на майно колаборантів. Федоров також запевнив, що буде викладено список усіх колаборантів. Це сотні людей, серед яких є і вчителі, які пішли на співпрацю, та головні бухгалтери, які працюють у ворога на комунальних підприємствах.