Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
25 квiтня
Завантажити ще

Школяр, який зробив діораму про захисників «Азовсталі»: Наступну роботу тримаю у секреті

Школяр, який зробив діораму про захисників «Азовсталі»: Наступну роботу тримаю у секреті
Фото: Особистий архів родини Кравченка

13-річний одесит Олександр Кравченко має дуже серйозне хобі – поки інші підлітки грають у солдатиків, він з їхньою допомогою створює історичні діорами. Одна з останніх робіт семикласника присвячена захисникам маріупольського заводу «Азовсталь».

Нагадування про героїв

Розмір діорами - 37 сантиметрів завдовжки, 24 завширшки і 22 заввишки. Зроблена вона з піноплекса, гіпсу, шпаклівки, кокосової стружки, піску, фарби та дроту. Робота об'ємна та трудомістка.

– Сашко робив діораму майже тиждень, добре, що влітку, - уроків не було, тож засиджувався допізна, – розповідає мама хлопчика Людмила Кравченко. – Воєнна тематика в Сашкових роботах, звичайно, превалює, особливо Близький Схід, Африка, Афганістан. А про Україну це його перша робота.

Хлопчика вразило те, як мужньо захисники «Азовсталі» протистояли численним атакам ворога.

- Він дуже переживав за наших хлопців. Разом із усією Україною сподівався, що бійців деблокують. Сашко був вражений їхньою мужністю! – продовжує мама хлопчика. – Потім цей полон. Сашко дуже хоче, щоб наших хлопців витягли, і зробив діораму як нагадування про героїв, щоб про них не забували: дивіться та робіть усе для визволення «азовстальців»!

Сашко дуже переймається долею

Сашко дуже переймається долею "азовців". Фото: особистий архів сім'ї Кравченко

З ефектом вигорілих стін

Сашкова діорама дуже реалістична. Піноплексові стіни виглядають як справжній камінь. Домогтися такого нелегко: потрібно підібрати фарби, змивку, зробити ефект запилення, ефект стіни, що вигоріла... Але у хлопця все вийшло на відмінно.

- Фігурки наших захисників та орків – це збірні моделі, плюс шпаклівка, модельні фарби. Син доповнив амуніцію і зброю, деталізував їх, – продовжує Людмила Кравченко. - Дрібних деталей у діорамі багато: арматура, мішки з піском, пляшки з водою. Усе він зробив сам.

Наразі діорама хлопчика знаходиться вдома. Але однокласники Сашка бачили фото, і всім дуже сподобалося. Сашко готує вже нову роботу про Україну, але про що вона, поки що тримає у секреті.

- Справді, наразі робиться ще одна діорама, але на неї залишається мало часу – школа. Нову роботу теж присвячено обороні України, - додала мама хлопчика.

Діорамами хлопчик захопився приблизно рік тому, і кожна нова робота виходить все краще. Відео з діорамами Сашко публікує на своєму ютуб-каналі.

Щоб презентувати діораму захисників заводу «Азовсталь», Сашкові довелося відтворити умови, наближені до темного часу доби: сюжет його роботи - саме нічна будівля. За допомогою лампи, ліхтаря та телефону школяр сам проводив зйомки, а потім монтував відео і підбирав під нього музику.

На відеопрезентації школяр відтворив умови нічного бою. Фото: Стоп-кадр

На відеопрезентації школяр відтворив умови нічного бою. Фото: Стоп-кадр