23 червня
Завантажити ще

Прогноз погоди на 8 вересня: у Балаклії - сонце, у Чорнобаївці - дощ

Прогноз погоди на 8 вересня: у Балаклії - сонце, у Чорнобаївці - дощ
Фото: https://pixabay.com/ru/users/mabelamber-1377835/

Вереснева погода з десятиградусним перепадом температури між днем та ніччю продовжує вганяти у меланхолію. З якої виводять лише зведення Генштабу ЗСУ.

До речі, у Балаклії 8 вересня зранку сонячно, лише до другої половини дня небо затягнеться хмарами. Але і за такий короткий проміжок часу повітря прогріється до +19 або навіть більше. За нинішніх умов це дуже непогано.

Загалом у Харківській області температура очікується +17… +19. Аналогічно - на Донбасі та у центральній частині країни, включаючи Київ.

На заході України порівняно з минулими днями трохи потеплішало – там від +18 до +22.

Найхолоднішою залишається Сумщина : +15…+17, а найгарячішими містами – Чернівці з +21...+23 та Ужгород із +22…+24. На півдні країни буде +19…+21. У Запоріжжі +18…+20.

Повертаються і грози: дощі обіцяють в Ужгороді, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях , на півдні країни (у Чорнобаївці - дощ, але тепло до +23), а також у Кропивницькому та Дніпрі.

Невеличкі нічні заморозки очікуються у північній частині України від уявної лінії Донбас – Дніпро – Черкаси – Волинь.

Детальний прогноз погоди на 8 вересня

Втім, грози - прикмета хороша. Наші пращури помітили: якщо у цей день гримить грім - весна буде холодною. Щоправда, деякі знання, що дійшли до нас із пітьми століть, змушують засумніватися в мудрості народних синоптиків. На їхню думку, якщо голуби шумлять – встановиться гарна погода. Або ще: ворони сідають головами в різні боки - очікується штиль, в одну - чекай вітру. А із журавлями зовсім біда. Отримавши інформацію з різних джерел, виходить: хоч мовчи вони, хоч кричи – все до поганої погоди. Щоправда, до 8 вересня вони мали вже полетіти з України, що, мабуть, теж до похолодання. Просто якісь птахи негоди…

Ех, а колись цього дня наша країна ставила теплові рекорди. Так, у 1991 році 8 вересня у Києві зареєстровано найвищу температуру для цієї пори: +32! Жили ж люди – і сонце яскравіше світило, і дівчата були молодші…