8 грудня
Завантажити ще

На Херсонщині росіяни залякують вчителів та намагаються підкупити батьків школярів

На Херсонщині росіяни залякують вчителів та намагаються підкупити батьків школярів
Фото: t.me/DIUkraine

Переважна більшість шкіл на тимчасово окупованій території Херсонської області відмовилася працювати за так званими російськими програмами. Про це повідомив речник голови Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.

– Тепер окупанти намагаються підкупити батьків безкоштовним харчуванням та виплатами, а українським вчителям загрожують каральними заходами, – зазначив він.

При цьому вчителям, які погоджуються на співпрацю з росіянами, представники руху опору нагадують про відповідальність за участь у колаборантській діяльності.

- Одному з тих, хто погодився очолити школу в окупації, на подвір'я принесли жалобний вінок. Вчитель від співпраці з ворогом після такого "подарунку" одразу відмовився, - додав Братчук.

Наразі на Херсонщині росіяни значно посилили проведення фільтраційних заходів, шукають українські сили опору та залякують вчителів. Крім того, росіяни посилили тиск на людей, які не погоджуються фактично інтегруватись у "руський мір".

Раніше в окупований Мелітополь завезли понад 500 вчителів з Росії, пообіцявши їм у майбутньому "безкоштовне житло" та "високі зарплати".