Завантажити ще

NASA провалило другу спробу запуску історичної місії на Місяць

NASA провалило другу спробу запуску історичної місії на Місяць
Фото: Getty Images

Друга спроба запуску тестової місії NASA на Місяць Artemis I знову зазнала невдачі. З двигуна в нижній частині ракети почалося виливатися водневе паливо, інженери не змогли усунути проблему і відклали запуск. Про це повідомила прес-служба NASA. 

- Керівник запуску відмовився від сьогоднішньої спроби запуску Artemis I приблизно о 11:17 за східним часом. Команди зіткнулися з витоком рідкого водню під час завантаження палива в базову ступінь ракети Space Launch System. Багаторазові спроби усунення несправностей, спрямовані на усунення місця витоку шляхом повторного встановлення ущільнювача в швидкому роз’єднанні, де рідкий водень подається в ракету, проблему не усунули. Інженери продовжують збирати додаткові дані, - сказано у повідомленні.

Під час першої спроби запуску не вдалося охолодити чотири двигуни приблизно до мінус 420 градусів за Фаренгейтом, а двигун 3 показав вищі температури, ніж інші. 

Artemis має стати першою місією NASA на Місяць за 53 роки. Якщо тестовий запуск все ж таки пройде успішно, то у 2024 році четверо американських астронавтів мають здійснити обліт природного супутника Землі, а в 2025 році висадитися на ньому. В планах США будівництво станції та підготовка умов можливої колонізації Місяця в майбутньому.