Завантажити ще

Прогноз погоди в Україні на 2 вересня: наскільки похолоднішає вночі

Прогноз погоди в Україні на 2 вересня: наскільки похолоднішає вночі
Фото: meteo.gov.ua

Найскладніше у нотатках про прогноз погоди – написати їх швидко. Сидиш, стараєшся, ретельно вивчаєш карту Гідрометцентру на його сайті, раптом сторінка оновилася – і... припливли. Там, де ще п'ять хвилин тому світило сонечко, пішов дощ. Загалом невдячне це заняття… Однак як ви без нас зрозумієте, чи брати назавтра на роботу парасольку? Хіба що здогадаєтеся визирнути у вікно. Але це вже синоптичний лайфхак.

До речі, про парасольку. Вона 2 вересня може стати в нагоді у Вінниці, Чернівцях, Хмельницькому, Тернополі, Івано-Франківську та Ужгороді. Тут же, на заході України, зафіксовано найнижчу температуру: +15… +17 (Чернівці та Івано-Франківськ). У решти на заході, а також на півночі ( Чернігів та Суми ) денна температура +16…+19. У Києві та Полтаві +18…+20.

Далі на південь та схід температура ще літня. Черкаси та Кропивницький +20…+22; Харків, Дніпро та Одеса +21…+23; Миколаїв +22…+24; Херсон та Запоріжжя +23… +25.

Холоднішають ночі: на півночі температура коливається в межах +7… +9. У Києві та на заході країни вже +8…+10. Тому вранці ногу з-під ковдри поки що висовуєш сміливо, але вже зі стійким відчуттям, що незабаром цей номер так легковажно не вигорить.

Вітер по всій країні 5-10 м/с, а на півдні - 7-12 м/с. Для розуміння: 5 м/с – середня швидкість бігу тренованого спортсмена на довгі дистанції. Самі-то ви чалапаєте від сили півтора метра в секунду.

Погодні прикмети цього дня викликають величезні питання. Самі посудіть: зима буде холодною, якщо кроти носять у нори багато стерні та соломи. Звідки носять? Як наші чиновники із центру гуманітарної допомоги? І багато – це скільки? Стільки, скільки у президента в офшорах?

Але залишимо у спокої найвищих. Взяти простих мишей. Якщо вони риють нори входом на південь — зима на нас чекає сувора. Незрозуміло – вони що, щороку риють нові нори? А чим старі не догодили? Однак якщо миші освоюють кошти в рамках «Великого будівництва», то все логічно.

Ситуація рятує лише горобина. З нею все зрозуміло: якщо на дереві багатий урожай ягід – осінь очікується дощовою та похмурою. Не хотілося б…

Ну а якщо Гетьманцев каже, що долар скоро подешевшає, значить, восени у людей грошей вистачить лише на солому... якщо після кротів залишиться. Ой, це з іншого прогнозу.

Але давайте про хороше. Якщо вчора, 1 вересня, світ згадував про початок Другої світової війни, то сьогодні, 2-го числа, можна згадати про її закінчення: 1945 року капітулювала Японія. Після чого зосередилася на високих технологіях та стала найпрогресивнішою країною на планеті.

Також цього дня, але вже 1967 року народився актор Остап Ступка, більш відомий як син Богдана Ступки.