Завантажити ще

Другий приватний політ на МКС відбудеться 2023 року

Другий приватний політ на МКС відбудеться 2023 року
Фото: axiomspace.com

NASA та приватна американська компанія Axiom Space домовилися про другий приватний політ на МКС. Він відбудеться у другому кварталі 2023 року, а підготовка розпочнеться вже цієї осені, повідомило Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору.

Місія Axiom Mission 2 (Ax-2) стартує із Космічного центру Кеннеді у Флориді. Після стикування астронавти проведуть на борту орбітальної лабораторії 10 днів.

Axiom Space вибере чотирьох основних та чотирьох запасних членів екіпажу та подасть на розгляд. NASA наполягає, щоб командиром, як і раніше, був їх астронавт. Axiom також уклала контракт із SpaceX Ілона Маска для доставки на МКС і назад на космічному кораблі Dragon.

У NASA зазначили, що лідерство приватного сектора для присутності людини на низькій навколоземній орбіті дозволить агентству зосередитися на своїх місіях на Місяць та Марс.

Старт місії AX-1 відбувся 8 квітня 2022 року. Члени екіпажу провели у космосі 17 днів. Це астронавт Майкл Лопес-Алегріа та три туристи: американський підприємець Ларрі Коннор, який виконував роботу пілота, канадський інвестор Марк Паті та ізраїльський бізнесмен Ейтан Стіббе. Екіпаж затримався на станції на 4 дні через погану погоду в місці приводнення.

Новини по темі: МКС людина в космосі НАСА