Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
25 квiтня
Завантажити ще

Перехрестя Ukrainian Way в Нью-Йорку: русня на Брайтон-Біч вся біситься

Перехрестя Ukrainian Way в Нью-Йорку: русня на Брайтон-Біч вся біситься
Фото: facebook.com/oksana.markarova

У Нью-Йорку до Дня Незалежності України на Брайтон-Біч перейменували одне з перехресть: тепер воно носить назву Ukrainian Way (Український Шлях). Це знак солідарності американців у зв’язку з нашим державним святом і одночасно 6-місячною датою від початку віроломного вторгнення російської армії на територію України.

До перейменування причетна українка

Український Шлях розташований на кутку Брайтон-Біч і Коні-Айленд авеню. Назву запропонувала член ради Інна Верніков, яка народилась в Україні, а нині представляє 48-й округ Брукліну, до якого і входить це перехрестя.

- Я неймовірно пишаюсь тим, що Україна отримала одностайну підтримку обох партій, тому що це питання не республіканців чи демократів, це питання людської порядності, - розповіла Ірина Верніков виданню CBS2.

Верніков народилась у Чернівцях, у 12-річному віці разом з родиною переїхала до США. Вона республіканка. Її 48-й округ – один з найбільш густонаселених районів, де проживають вихідці з усього колишнього Радянського Союзу.

Не випадково місце для «Українського Шляху» було обрано саме на перетині Коні-Айленд і Брайтон-Біч авеню. Брайтон - один з районів Нью-Йорку, де зібрана досить велика українська діаспора. Подібних районів в Нью-Йорку лише два. Другий знаходиться на Нижньому Мангеттені, в Іст-Вілліджі, там знаходиться так звана Маленька Україна.

«КП в Україні» відшукала кількох українських громадян, що проживають у Нью-Йорку. Вони поділились власною думкою про цю знакову подію для наших співвітчизників, що живуть за океаном.

Маленька Одеса перетворилась на російську

- Мені особисто до вподоби те, що Ukrainian Way саме на Брайтоні. Тут проживає дуже багато українців, які також в захваті від такої ідеї, - говорить представник волонтерської організації  Donation for Ukraine Христина Фартушинська. - Сама назва символізує важкий шлях України, який зрошений кров’ю військових та цивільних українців, і не тільки українців, – до свободи, до європейських цінностей. Дуже важливо для нас зараз відвоювати свої права на свободу та визнання в світі.

За її словами, перейменування вулиць у Нью-Йорку – справа доволі часта. Вулиці нерідко називають на честь військових офіцерів чи людей, які зробили важливий вклад в розвиток даного регіону.

- На жаль, на Брайтон-Біч я не бачила, до початку війни, багато українців, але й зараз, окрім української символіки, нічого такого не помітно. Потрібен час, щоб українські бізнеси стали розвиватися саме тут, щоб з'явилися українські магазини, кафе тощо. Це довгий шлях, - говорить Христина Фартушинська.

За її словами, Брайтон раніше називали Маленькою Одесою, але через наплив росіян він поступово взяв на себе роль і назву їхнього району. Українці там є, але їх менше, ніж представників інших колишніх радянських республік.

На День Незалежності України волонтерська організація Donation for Ukraine відвідала українську вечірку на яхті, де було зібрано кошти на допомогу ЗСУ.

- Наша організація щодня допомагає і військовим, і цивільним, і госпіталям в Україні, і людям-біженцям, які приїжджають сюди до Нью-Йорку, - пояснила наша співрозмовниця.

На Асторії майорять жовто-блакитні прапори

Ірина Кальченко родом з Нової Каховки – зараз це місто знаходиться у тимчасовій окупації. Дівчина давно переїхала до США і живе в районі Асторія, неподалік від Мангеттену.

- Дуже радію, що у Нью-Йорку з’явився «Український Шлях», хоч і не живу у тому районі. В Асторії менше українців, але якщо пройтись вулицями, то можна знайти дуже багато наших стягів поруч з американськими прапорами, - говорить Ірина Кальченко. - Більшість з цих українців переїхали сюди ще до війни. Деякі з них вже мають житло і громадянство. Але це не заважає їм стійко висловлювати свою позицію і бути гордими за свою батьківщину.

В День Незалежності вона їхала на роботу, одягнена у вишиванку.

- У вишиванці за 20 хвилин я познайомилась з 5 різними українцями у вагоні метро. Українців у цьому році стало більше, - каже Ірина Кальченко.

Маленький крок, але це гріє душу

Ірина Рябченко переїхала до Нью-Йорку лише 2 місяці тому. Але перше, що їй впало в око, – це наявність українських прапорів.

- У Брукліні справді проживає багато українців. Коли приїхала, перше, що тішило, це бачити багато українських прапорів. Але, на мою думку, на цьому все й закінчується. Більшість робочих місць для українців тут надають росіяни. І їх тут у рази більше. Нічого іншого українського тут я не зустріла, - говорить Ірина Рябченко.

Але перейменування перехрестя - це важлива подія, яка свідчить про повагу до українського народу. Це приємно, коли міська влада погодила таку зміну.

- На День Незалежності України у багатьох місцях у Нью-Йорку відбувалися різні зустрічі. У Prospect Park можна було прийти з дітьми, все було безкоштовно, з дітьми грали. На Brighton Beach співали пісні і було багато українських прапорів, - каже дівчина. - А на Мангеттені завжди у багатьох місцях майорять українські прапори. Здається, такий маленький крок, але щоразу мені це гріє душу, що не забули про те, що діється в моїй державі.

Оксана Плоденко живе у штаті Нью-Йорк, а не в самому місті. Але про цю новину їй відомо добре. І вона говорить, що на перейменування дуже різко відреагували місцеві росіяни.

- Русня, що живе на Брайтон-Біч, вся біситься. Їх прямо трусить. Але закон є закон. Здається, рішення про перейменування узгоджено давненько, не пам’ятаю точно, може 2-3 місяці тому, - говорить Оксана Плоденко. – Русня хоче, щоб лишилась стара назва вулиці, але перебісяться. Українцям ця новина в радість. Багато людей підтримує по всьому штату Україну. Майже на кожній вулиці, хоча б на одному будинку, є український прапор. Також люди радо вішають українську символіку на свої авто.