18 червня
Завантажити ще

Банки навмисне псують гривневі банкноти, щоб вони не дісталися окупантам

Банки навмисне псують гривневі банкноти, щоб вони не дісталися окупантам
Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

У Національному банку заявили про загрозу потрапляння у готівку гривні, пошкодженої банками, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

- Повинні попередити, що існує небезпека попадання у готівку банкнот гривні, які навмисне пошкоджені банками під час дії військового стану, з територій, що знаходяться в тимчасовій окупації. Йдеться про гроші, викрадені окупантами чи мародерами із захоплених відділень банків. Поки що до Національного банку надійшли на дослідження від банків саме подібні банкноти, - зазначено у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, банкноти можуть бути із просвердлюванням, обрізаними на понад 50%, розрізаними навпіл чи пошкодженими фарбою.

– Ми просимо і бізнес, і громадян бути уважними. Такі банкноти - пофарбовані, розрізані чи з отворами - не потрібно приймати під час розрахунків готівкою. Адже вони перестали бути платіжним засобом. Відмовтеся та попросіть інші, - йдеться у заяві НБУ.

Також українцям порадили повідомляти в поліцію інформацію про розповсюджувачів таких банкнот, щоб зупинити дії зловмисників.