Завантажити ще

Парамедик: Росіян з ЗАЕС госпіталізували з ознаками променевої хвороби

Парамедик: Росіян з ЗАЕС госпіталізували з ознаками променевої хвороби
Фото: Ralf1969//wikimedia.org

Російських військових, що перебували на території Запорізької АЕС, терміново госпіталізували і помістили у реанімацію із симптомами променевої хвороби. Як пише ТСН, про це розповів парамедик Богдан Бондаренко, який перебуває на передовій.

Він зазначив, що міністерство оборони РФ повідомило про російських військових, що виконували завдання у Запорізькій області та 31 липня були доставлені до військового шпиталю.

- У військових спостерігалися ознаки сильного отруєння, обстеження виявило наявність органічної отрути штучного походження. Наразі російські військові з атомної станції перебувають у реанімації, їх досліджують фахівці Головного науково-дослідного випробувального інституту військової медицини міноборони Росії, – зазначив Бондаренко.

Він наголосив, що симптоми, про які пишуть ЗМІ, можуть свідчити і про променеву хворобу.

- Росіяни, звісно, говорять про хімічне отруєння, але привезли поранених з атомної станції. Не кажучи взагалі про рівень довіри до російської інформації. Це щодо ботолуксину, – підкреслив парамедик.

Запорізька АЕС знаходиться під окупацією з самого початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.  З початку серпня військові РФ обстрілюють її, що може спричинити найбільшу в Європі катастрофу. "Енергоатом" закликав відправити на ЗАЕС місію ООН та МАГАТЕ, результатом якої має стати виведення російських військ та персоналу "Росатом" з території атомної станції та міста Енергодар.