Завантажити ще

Перший корвет флоту України отримає назву на честь гетьмана Мазепи

Перший корвет флоту України отримає назву на честь гетьмана Мазепи
Фото: mil.in.ua

У четвер, 18 серпня, президент Володимир Зеленський присвоїв ім'я "Гетьман Іван Мазепа" корвету класу Ada, який будується для ВМС ЗСУ. Про це свідчить указ, опублікований на сайті президента.

- З метою відновлення історичних традицій національної армії, увічнення пам'яті видатного українського державного діяча гетьмана Війська Запорізького Івана Мазепи ухвалюю: присвоїти корвету класу Ada Військово-морських сил Збройних сил України ім'я гетьмана Івана Мазепи і надалі іменувати цей корвет "Гетьман Іван Мазепа", - йдеться у документі.

Корвети Ada мають повну водотоннажність понад 2400 тонн. Максимальна швидкість – 29 вузлів, а дальність плавання – 3500 миль. Повний екіпаж – 106 осіб.

На корветах встановлено вісім протикорабельних ракет Harpoon, торпедні апарати для 324-міліметрових Mk.32 або Mk.46 (або Murene 90 Impact), є система захисту від торпедної атаки, артилерійська установка 76-мм Oto Melara Super Rapid, а також зенітно-ракетне озброєння RIM 116 ПУ Mk 49 RAM (опрацьована можливість встановлення французького комплексу VL MICA.).

Для України їх будують з огляду на можливість переозброєння на нові зразки озброєння та з можливістю використання озброєння різних виробників. Тобто входи під крилаті ракети підходять як для "гарпунів", так і для ракет комплексу "Нептун", турецької Atmaca, норвезької Naval Strike Missile та інших.

Кораблі оснащені сучасною системою бойового управління, навігацією, гідролокатором та системою РЕБ, є ангар для вертольота або безпілотних комплексів. Передбачено палубний майданчик для вильоту та посадки літальних апаратів.