Завантажити ще

Мінреінтеграції: Менше 1% мешканців захоплених територій погодилися отримати паспорт РФ

Мінреінтеграції: Менше 1% мешканців захоплених територій погодилися отримати паспорт РФ
Фото: facebook.com/MReintegration

Отримати російський паспорт погодилися менше ніж один відсоток дорослого населення тимчасово захоплених російськими військовими територій Херсонської та Запорізької областей. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

За інформацією відомства, жителі територій, що тимчасово захоплені Росією, не сприймають ні російську паспортизацію, ні ідею проведення гібридного референдуму. Так, опитування показало, що брати участь у псевдореферендумах, організованих загарбницькою владою, українці відмовляються.

- Рішення окупантів провести референдум на СОТ абсолютно провальне, як і спроба паспортизувати місцеве населення. Незважаючи на всі зусилля загарбників змусити жителів цих регіонів взяти російський паспорт, наважилися  на це лише кілька тисяч громадян з окупованих Херсонської та Запорізької областей, тобто менше одного відсотка всього дорослого населення, - наголосили у Мінреінтеграції.

Як зазначили у відомстві, люди усвідомлюють, що втрат від цього псевдодокумента є набагато більше, ніж користі.

- Багато громадян саме через насильницьку паспортизацію ухвалюють рішення виїхати з ВОТ. І це найправильніше. Не береш до рук токсичний "документ" країни-агресора і їдеш на контрольовану урядом територію – рятуєш себе та Україну, – додали у міністерстві.

Отримання паспортів російських окупантів та голосування на їхніх «референдумах» має розглядатися як злочин, вважає міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.