Завантажити ще

Пішла з життя зв'язкова Романа Шухевича Дарія Гусяк

Пішла з життя зв'язкова Романа Шухевича Дарія Гусяк
Фото: facebook.com/jurij.shukhevych

12 серпня у віці 98 років померла остання зв'язкова Романа Шухевича Дарія Гусяк, справжня мучениця та подвижниця. Про це повідомив народний депутат Юрій Шухевич.

– З юних років була залучена до діяльності ОУН, працювала завжди на відповідальних ділянках. Потім стала зв'язковою Романа Шухевича. 1950 року її заарештували, жінка відбула 25 років в'язниці. Після повернення з в'язниці її й надалі переслідували. Тільки після розвалу Союзу їй дали спокій, розповів він.

У незалежній Україні Гусяк стає організатором очолюваної нею Ліги українських жінок. 5 березня 1990 року Дарка Гусяк разом із ще однією зв'язковою Романа Шухевича, Олею Ільків, прийшли на урочисту панахиду до символічної могили Романа Шухевича у Білогорщі.

- Після панахиди обидві зв'язкові відзвітували своєму провідникові, що вони пройшли цей тернистий шлях, не зламалися і чекають на його наказ. Вони залишилися до кінця незламними і так відійшли у вічність. Прощавай, подруго та товаришу загальної скорботи і страждань. Вічна пам'ять. Ти сьогодні у місці, де немає ані сліз, ані хвороби, ані болю, – написав нардеп.

Наприкінці липня у 98-річному віці не стало зв'язкової та медсестри ОУН Ванди Горчинської. Вона мала позивний "Домовина". Після Другої світової війни жінка відбувала покарання за так звану антирадянську діяльність. Про її смерть 24 липня повідомив онук Тарас Демчук.

Новини по темі: ОУН Втрати