19 травня
Завантажити ще

Покращуємо пам’ять, увагу, шопінг і життя: 7 книжкових новинок із саморозвитку

Покращуємо пам’ять, увагу, шопінг і життя: 7 книжкових новинок із саморозвитку
Фото: svklimkin с сайта Pixabay

Мистецтво зосереджуватися. Як у нас украли увагу

Мистецтво зосереджуватися. Як у нас вкрали увагу

Мистецтво зосереджуватися. Як у нас вкрали увагу

Йоган Гарі

Лабораторія, 2022

Ціна: паперове видання – 249 грн, електрона книга – 109 грн, аудіо - 139 грн

Чи помічали ви, як важко інколи зосередитись, читаючи книгу, статтю чи навіть невеличку новину? Як повертаєтесь раз за разом до вже прочитаного абзацу, бо не пам’ятаєте - про що там. Бо постійно перериваєте читання, щоб глянути у соцмережі чи відповісти на повідомлення. І виникають проблеми і з концентрацією уваги, і з мисленням. Ми звикли звинувачувати у цьому шалений потік інформації, яку ми вживаємо тоннами, та постійне зависання у смартфонах.

Але дослідники виявили справжнє першоджерело проблеми – брак сну. Чим менше та гірше людина спить, тим важче їй концентруватись. Тим легше вона підпадає під вплив маніпулятивних технологій, тим гіршими стають стосунки з близькими, тим більше споживає кофеїну, щоб ефективно працювати, тим більше виснажується.

Втім, окрім сну, на нашу увагу впливає безліч інших чинників – від екології до їжі. Що саме і як цього позбутися, розповідає британсько-швейцарський письменник і журналіст, автор книг про боротьбу з наркотиками та депресію.

Завершуй

Завершуй

Завершуй

Джон Ейкафф

Фабула, 2022

Ціна: 240 грн

Декілька років тому американський блогер та мотиваційний спікер Джон Ейкафф вирішив, що, можливо, найголовніша проблема сучасної людини – страх щось розпочати. Тож він написав мотиваційну книгу «Почни» про те, як підняти себе з дивана. Книга стала досить успішною, та згодом автор спіймав себе на думці, що почати – це лише частина справи. Більш того – до нього підходили читачі і ділились, що почати це досить легко, а от завершити!..

Завершити будь що – чи то купити абонемент у спортзал і… не ходити у нього, почати книжку – і покинути на перших сторінках (і не тому, що нецікаво), дати собі новорічну обіцянку щось робити – і покинути на півдорозі. Кожен з нас зіштовхувався із подібною проблемою. Власне, автор теж.

Отже, він зібрався з думками та написав ще одні поради. Зокрема, як правильно сформулювати мету, як визначити перешкоди та шляхи їх подолання – все заради того, щоб успішно досягти фінішу. Все це на власному досвіді та на реальних історіях інших людей.

Minne, або Пам'ять по-шведськи. Методика знаменитого тренера з розвитку пам'яті

Minne, або Пам'ять по-шведськи. Методика знаменитого тренера з розвитку пам'яті

Minne, або Пам'ять по-шведськи. Методика знаменитого тренера з розвитку пам'яті

Ідріз Зогай

Фоліо, 2021

Ціна: 220 грн

Початок книги, можливо, розчарує тих, хто вірить в диво. Адже вже у перших рядках автор попереджає: щоб стати справжнім спортсменом із запам’ятовування, треба тренуватися – регулярно і багато. Власне, книга - це збірник вправ для покращення пам’яті.

Але автор також розуміє, що для досягнення результату має бути й мотивація. У кожної людини вона своя, а щоб полегшити процес тренування, Ідріз Зогай зробив вищезгадані вправи веселими і цікавими.

Вправи геть різні – і для дітей, і для вивчення іноземних мов, і для запам‘ятовування номерів рахунку, пін-кодів та безліч різного.

Зогай знає, про що говорить. Адже він сам – відомий шведський мнемоніст, який часто брав участь у змаганнях, а Національна шведська збірна, коли Зогай був її капітаном, виграла золото на чемпіонаті світу з запам’ятовування.

Українська самотужки

Українська самотужки

Українська самотужки

Олександр Авраменко

Грамота, 2022 (в продажу з 24 серпня)

Ціна: 200 грн

Олександра Авраменка знають усі, хто дивиться телевізор. Його прості й доступні поради з удосконалення української мови з задоволенням використовують діти й дорослі. А зараз для покращення нашої мови – чи не найважливіший час?

Автор обіцяє, що його посібник з 20 уроків стане у пригоді (не у нагоді!) тим, кому складно висловлювати свої думки літературною мовою, хто «зависає», згадуючи, як правильно звучить те чи інше слово. У книзі є посилання на YouTube, де можна покращити свою вимову. Збагатити словниковий запас та позбавитись суржику і русизмів допоможуть різноманітні ілюстрації, ігри.

Рік без шопінгу

Рік без шопінгу

Рік без шопінгу

Кейт Фландерс

Artbooks, 2022

Ціна: 250 грн

Вперше автор - канадська блогерка - замислилась, що «наче в мене забагато речей», коли їй довелось переїжджати 5 разів протягом одного року. Безкінечні коробки, які треба було завантажувати, вивантажувати, складати, розкладати… А останньою краплею стало те, коли їй конче необхідно було відкрити консервну банку, а не було консервного ключа, зате була 21 виделка (для однієї людини!). А ще – борги по кредиту, який і було витрачено на одяг, посуд, канцтовари та безліч інших речей, якими навіть майже не користувалась.

Отже, Кейт наважилась – витягла з шаф та тумбочок все, що там було, – і ледве заживо себе не поховала. Тож спочатку взялась за розхламлення за методом Марі Кондо.

Але викинути речі, то півбіди. А от як тримати себе в руках, коли потреба купувати - це своєрідний психологічний спосіб покращити свій настрій та закрити внутрішню порожнечу? І авторка ставить перед собою челендж: перестати купувати речі.

Всі етапи цього вчинку Кейт Фландерс описує детально, аналізуючи свої психологічні стани та описуючи відчуття. І що цікаво – у книзі немає повчань та порад на кшталт «як позбавитись звички купувати непотрібне за 5 днів». Але читаючи про чужий досвід, мимохіть ловиш себе на думці, що варто було б і собі не витрачати зайвих грошей і взагалі що особисто мене штовхає на зайві витрати.

Особливо помічне це у наші складні часи – коли і зарплата набагато менша, і в тривожну валізку влазить не так вже й багато. А треба бути напоготові.

Mindfuck. Як позбутися бар’єрів у своїй голові

Mindfuck. Як позбутися бар’єрів у своїй голові

Mindfuck. Як позбутися бар’єрів у своїй голові

Петра Бок

Видавництво Старого лева, 2021

Ціна: 200 грн

На жаль, в багатьох з нас між життям нашої мрії та повсякденням – величезна прірва. І подолати її заважають страхи, упередження та сумніви. Ми підсвідомо вмикаємо такий собі режим самозбереження, не довіряючи собі та применшуючи свої переваги, а одночасно з ним вибудовуємо у своїй голові бар’єри, які заважають нам змінюватись.

Втім, автор – німецька коуч та бізнес-консультант – вважає, що саме ці механізми самозбереження можуть працювати і на нашу користь. Треба лише навчитися розпізнавати і долати ці перешкоди, які вона називає Mindfuck.

В книзі вона наводить 7 видів Mindfuck, або як ми собі шкодимо: від самозречення до надмотивації. Аналізує, як вони виникають, вчить думати позитивно та вести конструктивний спосіб життя.

Легко. Мистецтво простого життя без турбот і стресу

Легко. Мистецтво простого життя без турбот і стресу

Легко. Мистецтво простого життя без турбот і стресу

Френсіс Джейн

КМ-БУКС, 2022

Ціна: 420 грн

Навіть якщо ми не збираємось евакуюватись, то так чи інакше ці думки приходять нам в голову, і ми роздумуємо, що взяти з собою. І раптом розуміємо, як багато у нас непотрібних речей, а разом з тим і турбот у серці. А якщо глянути ширше, розуміємо, що й обов’язків у графіку у нас забагато. І все це навалюється на наші плечі та притискає до землі.

Звісно, це природньо, коли протягом життя ми накопичуємо і матеріальне, і емоції, і те, що не можемо з ними розпрощатись – теж природньо.

Але може бути й інший шлях - зробити своє життя легким. Позбутися фізичного мотлоху, а заодно стати легшим ментально.

Френсіс Джейн, авторка бестселера «Радощі мінімалізму», вирішила скласти ще одну збірку порад – як відновити контроль над життям, очистивши розум, серце і шафи від зайвого тягара. І обіцяє, що це буде не важко, а – навпаки.

Авторка радить зробити слово «легко» філософією свого життя. Якщо вам важко позбутись старого костюма, чи важко відмовитись від зайвого смаколика, чи від спілкування з неприємною людиною – подумайте: це ж «легко»!

А щоб було ще легше – книгу доповнила ілюстраціями та цікавими цитатами.

Новини по темі: Книги література пам'ять