Завантажити ще

Восьмиразовий чемпіон світу з Польщі приїхав до України рятувати покинутих тварин

Восьмиразовий чемпіон світу з Польщі приїхав до України рятувати покинутих тварин
Фото: tsn.ua

Відомий польський спортсмен Ігор Трач допомагає українським військовим із самого початку війни. А тепер чоловік вирішив долучитися до порятунку тварин, чиї господарі загинули чи виїхали із зони бойових дій. Про це повідомляє ТСН.

Волонтер із Польщі Ігор Трач відвідав найбільший у країні притулок для котів та собак. Разом із товаришами він привіз вихованцям дві тонни корму.

Засновниця закладу Олександра Мезінова зраділа такій допомозі та розповіла, що зараз у притулку понад три тисячі кішок та собак, тому їжі потрібно багато.

Восьмиразовий чемпіон світу з їздового спорту розповів, що про агресію Росії почув у Норвегії. І одразу ж зрозумів, що залишатися осторонь не може. Так і став волонтером, уже побувавши, зокрема, у Київській, Донецькій, Херсонській та Миколаївській областях.

- Коли російські окупанти напали, я саме був зі своєю командою на змаганнях. Я вирішив: щойно закінчимо, вирушимо до України. Зі мною зв'язалося багато людей з усіх куточків світу, передали гуманітарну допомогу. Це вже мій двадцять п'ятий вояж різними містами та селами вашої держави, — розповідає він.

Ігор доставляє корм і забирає, зокрема, до Польщі кинутих напризволяще долі вихованців. Там їм шукають нову родину.

- З початку повномасштабної війни ми вивезли до Польщі та інших країн понад триста чотирилапих. Деякі тварини з Харкова були дуже травмовані після бомбардування, і їм була потрібна термінова медична допомога. Тому ми не могли їх залишити на вулиці, – розповів чоловік

У цей притулок вирішив навідатися, дізнавшись, що заклад кілька тижнів був у окупації. Тутешні мешканці від пережитого оговтуються досі. Декілька собак загинули – від постійних вибухів у них не витримали серця. Власниця притулку Олександра ще з кількома помічниками їздили навколишніми селами під обстрілами у пошуках продовольства для тварин. Вода та світло зникли, супи для тварин готували на вогні.

Щойно російських солдатів вигнали з Київської області, Олександра почала звідусіль приймати до закладу кинутих та поранених тварин. Зараз у притулку розширюють житлову площу, у планах збудувати будиночок для цуценят та добудувати хатину для кішок, бо деякі тварини поки що туляться у невеликих вольєрах. Частину матеріалів уже закупили, але коштів не вистачає.

Ігор Трач обіцяє й надалі допомагати тваринам із різних куточків України. Він переконаний: перемога у війні буде за Україною, бо це важливе для всієї Європи.