3 жовтня
Завантажити ще

Глава Енергоатому: Росія розпочала процес підключення ЗАЕС до Криму

Глава Енергоатому: Росія розпочала процес підключення ЗАЕС до Криму
Фото: t.me/orlovdmytroEn

Росія почала реалізовувати план щодо підключення Запорізької АЕС до російської енергосистеми та відключення її від української. Про це повідомив президент Енергоатому Петро Котін в ефірі телемарафону.

Котін пояснив, що росіяни спробують відключити від Запорізької АЕС окуповані регіони півдня України, а потім провести електромережу із Криму.

- Персонал Росатому передав на станцію спеціальну програму з перепідключення ЗАЕС до Криму. Передумовою цієї програми є пошкодження ліній зв'язку ЗАЕС із енергосистемою України. Щоб переключити ЗАЕС на Крим, їй потрібно "згасити" весь південь України – окуповані частини Херсонської та Запорізької областей. Це прописано у програмі. Після цього вони починають знову "підживлювати" області від підстанції в Джанкої, поступово доходять до Каховської, а потім підключать ЗАЕС, - заявив він.

Після цього ЗАЕС неможливо вже приєднати до української енергосистеми, вона залишиться на російській частоті. Він додав, що реалізація цього плану полягає в тому, що протягом трьох днів пошкоджено три лінії ЗАЕС, і зараз вона працює з видачею в одну лінію.

В Офісі президента України закликали ООН та МАГАТЕ направити спеціальні місії на ЗАЕС для врегулювання ситуації.

5 серпня російські загарбники обстріляли Запорізьку АЕС. Було зафіксовано потрапляння у високовольтну лінію зв'язку, а на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист. Три удари зафіксували на майданчику станції біля одного з енергоблоків, де розташований ядерний реактор. ЗС РФ серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об'єднаний допоміжний корпус.

6 серпня у Головному управлінні розвідки МО України повідомили, що російські окупанти замінували Запорізьку атомну електростанцію. 8 серпня представники окупантів заявили, що готові підірвати заміновану ЗАЕС, про що повідомляло українське держпідприємство «Енергоатом» в офіційній заяві.