Завантажити ще

Рідні захисників "Азовсталі" попросили Зеленського завадити фейковому трибуналу над бійцями

Рідні захисників
Фото: STRINGER/REUTERS

Асоціація родин захисників "Азовсталі" звернулася до президента Володимира Зеленського, Міжнародного комітету Червоного Хреста та ООН з прохання втрутитися та завадити проведенню фейкового «трибуналу» над захисниками "Азовсталі", який російські загарбники готують у Маріуполі. Звернення знаходиться на телеграм-сторінці Асоціації родин захисників "Азовсталі".

- Мережу сколихнула інформація про те, що окупанти готуються до проведення «міжнародного» трибуналу над бійцями ОЗСП «Азов» – захисниками Маріуполя та «Азовсталі». Спочатку ворог продемонстрував клітки у маріупольській філармонії, а згодом інформацію про підготовку до проведення показового судилища підтвердив і голова фейкової «ДНР» п.душилін, - наголосили у Асоціації.

Родичі захисників додали, що військовослужбовці України виконували визначені державою і законом обов’язки на території України і не можуть бути осудженими іншими держави, тим паче -  ніким не визнаними псевдодержавами.

А також нагадали, що права військовополонених гарантуються Женевськими конвенціями 1949 року.  Згідно документу, будь-які посягання на людську гідність військовополонених – заборонені, як і їхнє засудження чи застосування покарання без попереднього рішення законного суду.  

Про що мова

Раніше так званий  «голова ДНР» Денис Пушилін заявив про підготовку "трибуналу" над українськими військовими, що вийшли з маріупольського заводу "Азовсталь". За його словами, «трибунал» буде проведено до кінця літа.