Завантажити ще

Американську баскетболістку в РФ засудили до 9 років ув'язнення

Американську баскетболістку в РФ засудили до 9 років ув'язнення
Фото: ЄВГЕНІЯ НОВОЖЕНІНА/REUTERS

Хімкінський міський суд Московської області засудив американську баскетболістку Брітні Грайнер до 9 років колонії загального режиму, визнавши її винною у справі про контрабанду наркотиків. Як пише CNN, суддя також оштрафувала Грайнер на 1 мільйон рублів, або близько 16 400 доларів.

Перед винесенням вироку Ґрінер вибачилася перед судом і попросила про поблажливість.

- Я ніколи не хотіла нікого образити, я ніколи не хотіла наражати на небезпеку російське населення, я ніколи не хотіла порушувати тут ніяких законів. Я припустилася помилки, і я сподіваюся, що у вашому рішенні моє життя не закінчиться тут. Я знаю, що всі продовжують говорити про політичного пішака та політику, але я сподіваюся, що це далеко від цієї зали суду, - сказала Грайнер.

Спортсменка додала, що не мала наміру «порушувати якісь російські закони», що вона «не вступала в змову і не планувала вчиняти цей злочин».

Кримінальну справу проти Грайнера порушили через те, що в аеропорту Шереметьєво в її ручній поклажі знайшли картриджі для вейпу з гашишною олією загальною вагою 0,702 грами. Баскетболістка прилетіла до Москви із Нью-Йорка.

Дворазову олімпійську чемпіонку, баскетболістку єкатеринбурзької УГМК та збірної США Бріттні Грайнер затримали 17 лютого. Її відправили до СІЗО.

Раніше CNN повідомляло, що влада США пропонує Росії обміняти Брітні Грайнер і колишнього морського піхотинця Пола Уїлана на росіянина Віктора Бута, засудженого за звинуваченням у підготовці до постачання зброї Революційним збройним силам Колумбії (FARC-EP).

Новини по темі: Новини Росії Новини США НБА