Завантажити ще

На Львівщині водії вантажівок влаштували протест, заблокував рух до ПП "Рава-Руська"

На Львівщині водії вантажівок влаштували протест, заблокував рух до ПП
Фото: t.me/lvivpatrolpolice

Водії великогабаритних вантажівок заблокували рух на 185 кілометрі автодороги М-09 сполученням "Тернопіль-Львів-Рава-Руська". Протестувальники влаштували пікет через колапс на пропускному пункті "Рава-Руська" - автомобілі по кілька діб стоять у черзі, щоб перетнути кордон. Про це заявив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький у своєму Телеграм-каналі.

– Близько 50 людей перекрили рух на 185 кілометрі автодороги М-09 сполученням «Тернопіль-Львів-Рава-Руська». Таким чином, водії великогабаритних вантажівок намагалися протестувати через те, що їм доводиться до чотирьох діб чекати, щоб перетнути кордон на виїзд. На даний момент у черзі на ПП «Рава-Руська» чекають 950 вантажівок, - повідомив Козицький.

За його словами, пропускна спроможність цього пункту пропуску становить 300 автомобілів на добу. Попри Меморандум, прикордонники пропускають більше водіїв та працюють понаднормово, але через велику кількість гуманітарних вантажів, водіям доводиться чекати у черзі більше часу.

- Минулої доби кордон на виїзд тут перетнули 320 вантажівок. На всіх пунктах пропуску, які є у Львівській області, митна та прикордонна служби працюють понаднормово та намагаються пропускати транспортні засоби більше, ніж передбачає Меморандум. Але потрібно враховувати вантажі, які їдуть поза чергою – це гуманітарна допомога, а також товари, що швидко псуються. Тому іноді доводиться стояти у черзі довше, – пояснив чиновник.

Козицький запевнив, що влада знає про ситуацію, що склалася, і працює над вирішенням проблеми. Як зазначив голова Львівської ОДА, масштабні зміни на пунктах пропуску запровадити негайно, а тим більше в умовах повномасштабної війни в Україні, є неможливим. У зв'язку з цим він закликав водіїв слідкувати за чергами на ПП в онлайн-режимі та обирати ті пункти, які менше завантажені.