24 листопада
Завантажити ще

У NASA показали унікальне відео - момент найпотужнішого виверження вулкана Тонга

У NASA показали унікальне відео - момент найпотужнішого виверження вулкана Тонга
Фото: nasa.gov

Внаслідок виверження вулкана Тонга в атмосферу Землі потрапила така кількість води, якою можна заповнити 58 тисяч олімпійських басейнів. Про це повідомляє прес-служба NASA.

- Внаслідок виверження до стратосфери, розташованої на висоті від 12 до 53 кілометрів над поверхнею Землі, потрапив високий шлейф водяної пари. За даними супутників НАСА, води було достатньо, щоб наповнити 58 тисяч олімпійських басейнів. Однієї кількості водяної пари може бути достатньо, щоб тимчасово вплинути на глобальну середню температуру Землі, – повідомили експерти організації.

Результати дослідження показали, що виверження на Тонзі відправило до стратосфери Землі близько 146 тераграм водяної пари, що дорівнює 10% води, що вже присутня в цій атмосфері. Фахівці стверджують, що це майже вчетверо більше за кількість водяної пари, яка викинула у стратосферу виверження вулкана Пінатубо у 1991 році на Філіппінах.

– Ми ніколи не бачили нічого подібного. Нам довелося ретельно перевірити всі вимірювання у шлейфі, щоб переконатися, що вони заслуговують на довіру, - розповів фахівець з атмосфери з Лабораторії реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії Луїс Міллан.

Також у NASA опублікували унікальне відео, на якому зафіксовано момент найсильнішого виверження вулкана Тонга.

ПРО ЩО МОВА?

Виверження підводного вулкана Хунга Тонга-Хунга Хаапай сталося 15 січня у 65 кілометрах на північ від столиці Тонга. Виверження вулкана викликало цунамі і найпотужніший звуковий удар, який прокотився по всьому світу двічі. В результаті острів "Хунга-Тонга" практично повністю пішов під воду, втративши не менше 7% своєї площі, а острів "Хунга-Хаапай" втратив близько половини своєї площі.

Новини по темі: вулкани НАСА