22 червня
Завантажити ще

Обов'язкова евакуація: виплати оформляють у потязі, обіцяють працевлаштувати

Обов'язкова евакуація: виплати оформляють у потязі, обіцяють працевлаштувати
Фото: ФБ Виталия Миронюка

З Донецької та Луганської областей триває обов'язкова евакуація місцевих жителів. Влада не змушує їхати, але наполегливо рекомендує це зробити: потім виїхати буде неможливо, і люди зимуватимуть без світла та газу під загрозою загибелі від обстрілів.

Вчора, 2 серпня, першим потягом із Покровська до Кропивницького прибули 136 осіб, з них 44 маломобільні та 34 дитини.

Дуже багато лежачих

На вокзалі евакуйованих зустрічали представники всіх екстрених служб: рятувальники, швидка допомога, Червоний Хрест, волонтери, Unicef. У спеціально розбитих наметах людей нагодували та напоїли чаєм, а потім посадили до автобусів, які відвезли біженців на місця тимчасового перебування.

- У цьому потязі було дуже багато маломобільних людей, деякі без ніг, люди похилого віку. На обличчях - суцільне горе, через що загальна картина виглядала сумно та трагічно, – зізнається «КП в Україні» співробітниця відділу інформації Кіровоградської міської ради Любов Попович. - Також багато сімей із дітьми, свійськими тваринами, котами, собаками. Нікого не кинули. Наразі вирішують, як їх розселити, бо в гуртожитку з великими собаками вони не зможуть перебувати. Шукаємо для таких людей інше житло.

З дітьми працюють психологи ДСНС. Фото: ФБ Віталія Миронюка

З дітьми працюють психологи ДСНС. Фото: ФБ Віталія Миронюка

Куди відправили прибулих? Одних до лікарні – якщо потрібна кваліфікована медична допомога. Інших – до реабілітаційних центрів. Але більшість – у соціальні гуртожитки.

- Там є все необхідне для проживання: меблі, пральні машини, душові, кухні, все нормально облаштовано. На Кіровоградщині такі гуртожитки вже є в багатьох громадах. Сьогодні всіх розмістили у Кропивницькому. А потім будемо розселяти по регіонах, - пояснює наша співрозмовниця.

Також можливе розселення по школах та садочках, які не задіяні у навчальному процесі. І у приватних будинках. Одну родину одразу забрали на поселення до села в Олександрійському районі. Загалом планується використовувати весь доступний в області житловий фонд.

Відразу на вокзалі прибулі можуть перекусити та випити чаю. Фото: ФБ Віталія Миронюка

Відразу на вокзалі прибулі можуть перекусити та випити чаю. Фото: ФБ Віталія Миронюка

Проблеми кожного вивчають соцслужби

Далі евакуйованими мають займатися соціальні служби. Деяким переселенцям одразу у потязі оформили матеріальні виплати. Але людям потрібні елементарні речі.

- Ці люди їхали з однією валізою. Що вони туди встигли покласти? Що зуміли зібрати – з тим і приїхали, – розповідає Любов Попович. - Деяку допомогу роздали одразу на вокзалі. Рюкзаки від Unicef дітям, аптечки від Червоного Хреста, постільні комплекти та ковдри.

Допомога потрібна дуже різна: є люди, які потребують постійного догляду, комусь потрібно допомогти знайти роботу, влаштувати дітей у дитячий садок чи школу або відновити документи.

– На вокзалі знаходяться представники різних служб. І вони записують контакти, щоб пізніше зв'язатися. Зрозуміло, що спочатку, всім, хто приїхав, потрібен відпочинок, - говорить наша співрозмовниця.

Окрім Кіровоградської області, людей розселяють у Полтавській, Хмельницькій та Вінницькій областях.

За різними підрахунками, лише дітей із Донецької області потрібно вивезти до 50 тисяч. Загалом планується евакуювати 200 тисяч мешканців Донбасу.

Ті, хто приїхав, не залишили на свавілля своїх домашніх улюбленців, а взяли з собою. Фото: ФБ Віталія Миронюка

Ті, хто приїхав, не залишили на свавілля своїх домашніх улюбленців, а взяли з собою. Фото: ФБ Віталія Миронюка