Завантажити ще

МАГАТЕ: Запорізька АЕС повністю вийшла з-під контролю

МАГАТЕ: Запорізька АЕС повністю вийшла з-під контролю
Фото: atomic-energy.ru

На захопленій Росією Запорізької АЕС порушені всі принципи ядерної безпеки. Ситуація щодня стає серйознішою, заявив гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі, слова якого цитує Sky News.

- На карту поставлено надзвичайно серйозну, надзвичайно серйозну і небезпечну справу, - наголосив Гроссі, навівши як приклад обстріли біля станції на початку війни.

Гроссі також повідомив, що МАГАТЕ має «неоднорідний» контакт з персоналом АЕС. Також  відомо, що ланцюжок поставок обладнання та запасних частин на АЕС був перерваний, тому в агентстві " не впевнені, що станція отримує все, що їй потрібно".

В свою чергу міський голова Енергодару Дмитро Орлов повідомив, що в ніч на 3 серпня військові РФ обстріляли місто.

- Попередньо відомо, що окупанти запустили ракети з сусідніх сіл  (в радіусі кількох десятків кілометрів) з метою звинувачення потім ЗСУ в обстрілі міста. Поки що інформації  про постраждалих внаслідок нічних провокацій окупантів немає, - додав Орлов.

Запорізька АЕС контролюється російськими загарбниками з 4 березня. Також під окупацією знаходиться місто-супутник ЗАЕС – Енергодар. За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, окупанти перетворили станцію на «ядерний щит». 

 

Новини по темі: Запорожская АЕС МАГАТЕ