Завантажити ще

Нацбанк оголосив збирання монет на підтримку Збройних сил

Нацбанк оголосив збирання монет на підтримку Збройних сил
Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Національний банк України ініціював проведення благодійної акції "Смілива гривня". Протягом наступних 3 місяців по всій Україні триватиме збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 та 10 гривень для потреб Збройних сил. Про це повідомила прес-служба регулятора.

У банку зазначають, що зараз у обігу перебуває понад 14 млрд монет на суму понад 5 млрд грн. Значна кількість розмінних монет, зокрема монет номіналом 10 коп. (28,5% від загальної кількості монет в обігу) та 50 коп. (9,3% від загальної кількості) часто не використовується громадянами для готівкових розрахунків і лежить у скарбничках чи кишенях. Водночас ці кошти можуть допомогти українським захисникам захищати країну від російського загарбника.

- Акція "Смілива гривня" - це хороша можливість зробити свій внесок у перемогу, навіть якщо він становитиме лише 10 копійок. Пункти мобілізації монет працюватимуть з 1 серпня по 31 жовтня 2022 року у відділеннях уповноважених банків – "Ощадбанку" та "ПУМБу". Здавайте монети до банків, а ми відправимо їх на фронт, – сказав заступник голови НБУ Олексій Шабан.

З 1 серпня до 31 жовтня кожен громадянин зможе взяти участь в акції, зібрати монети та принести їх у відділення АТ "Ощадбанк" та АТ "ПУМБ" не тільки в Києві, але майже у всіх регіонах країни, де працюють ці банки, дотримуючись безпечних умов роботи.