Завантажити ще

Україна відновила роботу трьох портів для вивезення зерна

Україна відновила роботу трьох портів для вивезення зерна
Фото: facebook.com/iamo.armyinform

У Чорному морі відновлено роботу трьох українських портів. Про це повідомляє ВМС Збройних сил України у Facebook.

- У зв'язку із підписанням угоди про розблокування українських портів для експорту зерна відновлено роботу в Одеському та Чорноморському портах, а також у порту "Південний". Вихід та захід суден у морські порти здійснюватиметься шляхом формування каравану, який супроводжуватиме корабель лідирування, - зазначили представники ВМС.

За їхніми словами, цьому передувала копітка робота фахівців-гідрографів. Наразі ж у тісному тандемі працюють фахівці Центру навігації, гідрографії та гідрометеорології ВМС ЗС України та філії державної установи "Одеський район Держгідрографії".

- Ми проводимо спільну роботу щодо навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства в одному з портів Одеської області. Насамперед це роботи, які визначають безпечні шляхи для руху суден, які перевозитимуть українське зерно, – зазначив начальник філії Ігор Тимчук.

Військові та цивільні спеціалісти ретельно проводять пошук підводних об'єктів, встановлюють спеціальні засоби навігаційного обладнання, які допоможуть безпеці судноплавства. Також продовжуються гідрографічні промірні роботи з визначення глибини, підхідних каналів та рекомендованих шляхів.

– Тож, як бачимо, незалежно від дій, які застосовує агресор, наші військові продовжують виконувати свою роботу на всіх напрямках, зокрема щоб відновити функціонування судноплавства та уникнути світової продовольчої кризи, – розповіли військовослужбовці.

Вранці 23 липня росіяни атакували Одеський морський торговельний порт крилатими ракетами типу "Калібр". Дві ракети збиті силами протиповітряної оборони, дві влучили у об'єкти інфраструктури порту.