Завантажити ще

Малярія на Рівненщині: захворіла жінка, що повернулась з Танзанії

Малярія на Рівненщині: захворіла жінка, що повернулась з Танзанії
Фото: EDGAR SU/REUTERS

Жителька Рівненської області захворіла на тропічну малярію.  Як  повідомили у Рівненському центрі контролю та профілактики хвороб, хвора інфікувалась у Танзанії, де перебувала на початку липня.

Жінка почала почувати себе зле ще під час повернення додому з Танзанії. Приїхав в Україну, вона відразу звернулась за медичною допомогою. Оскільки у Рівненській області через потепління є всі передумови для поширення малярії, спеціалісти провели епідеміологічне розслідування. Тепер  за потенційним вогнищем захворювання будуть стежити протягом наступних 3 років.

Медики наголосили, що малярія - небезпечне важке паразитарне захворювання, збудники якого передаються людині через укус комара роду Anopheles. Симптомами хвороби є лихоманка, головний біль, сильне потовиділення, порушення роботи нервової та інших систем організму. Часто виникають такі ускладнення, як збільшення печінки та селезінки, анемія, жовтяниця, тяжкий перебіг може призвести до смерті хворого.

-Запобігти захворюванню можна, якщо перед поїздкою пройти курс хіміопрофілактики протималярійними препаратами, який, згідно з рекомендаціями ВООЗ, розпочинається за тиждень до поїздки, триває протягом всього терміну перебування та протягом 4 тижнів після повернення.

Під час самої подорожі фахівці радять захищати себе від укусів комарів, зокрема перебувати у приміщеннях з протимоскітними сітками, користуватись репелентами та фумігаторами. Після повернення рекомендується, у разі щонайменшого нездужання, негайно звернутись в медичний заклад.

 

 

Новини по темі: малярія Рівне