Завантажити ще

ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію через спалах мавпової віспи

ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію через спалах мавпової віспи
Фото: pixabay.com

У зв'язку з поширенням мавпової віспи Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я. Про це пишуть "Факти".

- Нині зареєстровано понад 16 тис. випадків у 75 країнах. Від захворювання вже померло у світі 5 людей. За оцінкою ВООЗ, ризик віспи мавп помірний у глобальному масштабі та в усіх регіонах, за винятком європейського регіону, де ми оцінюємо ризик як високий, - заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адхан Гебрейєсус.

У той же час глава ВООЗ зазначила, що комітет з надзвичайних ситуацій не зміг дійти єдиної думки про те, чи слід класифікувати спалах мавпової віспи як глобальну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я. Незважаючи на розбіжності в комітеті, організація ухвалила рішення оголосити надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я, оскільки спалах швидко поширюється по всьому світу та викликає міжнародне занепокоєння у експертів.

Перший випадок захворювання на мавпу віспу у людини був підтверджений 24 травня в Чехії. На сьогодні захворюваність на вірус в Європі сягає близько 90 відсотків загальної кількості випадків у світі. Мавпя віспа вже зафіксована у 75 країнах світу. В Україні поки що хворих немає.