22 червня
Завантажити ще

Навколишнє середовище за I півріччя зазнало збитків більш ніж на 740 мільйонів

Навколишнє середовище за I півріччя зазнало збитків більш ніж на 740 мільйонів
Фото: pixabay.com

Внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства за січень-червень 2022 року навколишньому середовищу України було завдано збитків на загальну суму 742,7 млн гривень. Про це повідомляє прес-служба Державної екологічної інспекції.

За шість місяців державними інспекторами було проведено 5350 заходів щодо контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів. В результаті до правоохоронних органів направлено 304 матеріали за ознаками злочину проти навколишнього середовища, у порядку ст. 214 Кримінального процесуального кодексу. При цьому вже відкрито 152 кримінальні провадження.

За цей період із порушників у добровільному та примусовому порядку рішеннями судів стягнуто відшкодування збитків на загальну суму понад 32,6 млн гривень.

Найбільших збитків було завдано надрам України - сума розрахованих збитків перевищує 463 млн гривень. Серед поширених порушень зафіксовано користування надрами за відсутності дозвільної документації, передбаченої законом, тобто суб'єкти господарювання здійснюють незаконний видобуток природних ресурсів.

Новини по темі: Екологія природа