Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Генштаб: Жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою

Генштаб: Жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою. І ставити на цей облік пропонують жінок не раніше, ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі. Такі новини сьогодні повідомив Генеральний штаб ЗСУ.

У Генштабі пояснили це рішення тим, що наразі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Під час загальної мобілізації в ході повномасштабної війни з Росією на військову службу до ЗСУ та інших військових формувань призвано близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих.

За даними Генштабу, більшість мобілізованих жінок призначили на посади медичного персоналу, у підрозділи зв'язку, морально-психологічного забезпечення, як діловодів, бухгалтерів та куховарок. У Збройних Силах залишається потреба в жінках-фахівцях з медицини, радіотехніки та харчових технологій.

– Таким чином, досвід розгортання військових частин Збройних сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу доводить, що у державі на сьогоднішній день немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку, – зазначили військові.

Проаналізувавши свої потреби та розглянувши пропозиції, Головне управління персоналу Генерального штабу ЗСУ вирішило, що жінки вставатимуть на військовий облік військовозобов'язаних лише за їхньою згодою. При цьому вони мають намір розпочати проведення заходів щодо включення жінок до військового обліку не раніше, ніж через місяць після завершення особливого періоду у державі.

Раніше у РНБО розповіли, що повістки до військкомату, які нібито вручають українським жінкам, є фейком. Їх поширюють у мережі проросійські телеграм-канали.